... OSUD JE TO, CO SI SAMI PŘIPRAVÍME ...

II. KOLO OSTRAVA

 

V sobotu 09. března 2024 se na Středisku volného času Ostrava, Moravská Ostrava p.o., uskutečnilo II. kolo Moravskoslezské NERFLIGY 2024. Tohoto druhého kola se zúčastnilo 5 organizací v počtu 70 dětí z celého Moravskoslezského kraje (SVČ Karviná, SVČ Bruntál, SVČ Ostrava, SVČ Nový Jičín a DDM Kopřivnice) ve všech třech kategorii (mini, mladší a starší).

Za Středisko volného času Juventus, Karviná a sportovně zájmový kroužek NERF X TEAM, Karviná jsme vyslali do každé ze tří kategorii dvě herní družstva včetně hrajících náhradníků.

A to: MINI: herní tým GUMÍDCI (Lorenčík Jakub, Červenka Ondřej, Křistek Eliáš) a herní tým ČINČILY (Vrba Arnošt, Koribanič Martin, Durčák Tomáš, David Tomáš). 

V kategorii MLADŠÍCH: herní tým ÚŽASŇÁCI (Novosad René, Zaremba Makar, Burysz Vojtěch, Kasza Vojtěch) a herní tým THÓROVO KLADIVO (Zbořil Jakub, Moravčinský Alexander, Pryszczová Joanna, Klaput Matyáš). 

V kategorii STARŠÍCH : herní tým KOALICE (Labaj Adam, Kawulok Adam, Sznapka Jan) a herní tým HUMI -II. (Klopec Václav, Medviď Michal, Gábor Tomáš, Sznapka Jakub).

Hrálo se ve dvou tělocvičnách, v jedné hráli stabilně starší a v druhé mini kategorie, kdy mladší kategorie střídavě hrála v jedné nebo druhé tělocvičně. Vše zajišťovali trenéři Uriček Zdeněk, Burysz Martin a Gábor Jan.

V kategorii MINI nás haše herní týmy překvapili, když dokázali zvrátit výsledek v kterém prohrávali 5:1 na vítězný výsledek 5:6 a získat převahu. Nakonec jsme si v kategorii MINI odvezli druhé místo, které vybojoval herní tým ČINČILY a třetí medailové místo, které vybojoval herní tým GUMÍDCI.

V kategorii MLADŠÍCH se nám podařil pro nás celkem pěkný zvrat v získání bodů za umístění, neboť se nám v této kategorii dlouhodobě nedaří nasadit sehraný dobře fungující tým. Získali jsme překvapivě první místo s herním týmem THÓROVO KLADIVO a sedmé místo s herním týmem ÚŽASŇÁCI.  Je zde třeba na obhajobu herního týmu ÚŽASŇÁKŮ napsat, že jde z poloviny o zcela nezkušený herní tým a na turnaji byl zcela poprvé. Chceme však aby si každý náš hráč kroužku vyzkoušel atmosféru turnaje a pochopil že jde o zcela jiné situace než znají z tréninků.

V kategorii STARŠÍCH, jsme nasadili jeden herní tým KOALICE ze staršího hráče a doplnili hráči z mladší kategorie, vzhledem že se nám starších hráčů nedostává a mladší tak získají další zkušenost ve vyšším levelu. Zde nás trochu překvapila hra našeho zkušeného a dosud neporaženého herního týmu a současného mistra České republiky, herního týmu HUMI - II., který získal třetí místo a porazili jej borci z Ostravy a Bruntálu. Herní tým KOALICE se umístil na sedmém místě.

Vzhledem že hrajeme o titul mistr Moravskoslezského kraje a to tak že se body v jednotlivých kategoriích ve všech třech kolech za jednotlivá umístění sčítají, není ještě vše ztraceno. Máme před sebou ještě závěrečné třetí kolo, které proběhne v dubnu v Kopřivnici, kde můžeme popřípadě výsledek ještě zvrátit. A i proto každý výsledek umístění je důležitý vzhledem k získávání cenných bodů, kdy výsledek je nakonec společný účastí v soutěži všemi členy kroužku. Nakonec jsme dovezli z šesti možných čtyři medailové místa, což není vůbec špatné a získali vcelku dobré bodování.

Děkujeme tedy za cenné body, za odvahu našich členů postavit se výzvám i ve vyšším levelu, ochotným trenérům pracujícím s dětmi ve volném čase, rodičům za pevnou podporu svých dětí a v neposlední řadě našemu Středisku volného času Juventus, Karviná p.o., bez nichž by kroužek před 10 lety nevznikl a nemohl fungovat.

 

UMÍSTĚNÍ:

- kategorie MINI -

1. KOPŘIVNICE - RUTY ŠUTY

2. KARVINÁ - ČINČILY

3. KARVINÁ - GUMÍDCI

4. BRUNTÁL - ŽABÁCI

5. KOPŘIVNICE - ŤUŤU

 

UMÍSTĚNÍ:

- kategorie MLADŠÍ -

1. KARVINÁ - THÓROVO KLADIVO

2. NOVÝ JIČÍN - NÁJEZDNÍCI Z FOKUSU

3. KOPŘIVNICE - HULA HOP

4. NOVÝ JIČÍN - FOKUSÁCI

5. OSTRAVA - MAFIE TEAM

6. KOPŘIVNICE - CIMPCAMPR

7. KARVINÁ - ÚŽASŇÁCI

8. BRUNTÁL - PŘEKVÁPKO

 

UMÍSTĚNÍ:

- kategorie STARŠÍ -

1. OSTRAVA - BOBŘI

2. BRUNTÁL - KRÁLIČÍ BOBKY

3. KARVINÁ - HUMI II.

4. OSTRAVA - KOMANDÉŘI

5. KOPŘIVNICE - BREKEKE

6. BRUNTÁL - PPL

7. KARVINÁ - KOALICE

8. KOPŘIVNICE - BASTA FIDLY

 

 

 

- tabulka MINI umístění a vypočítání bodů pro organizace -

- tabulka MLADŠÍ umístění a vypočítání bodů pro organizace -

- tabulka STARŠÍ umístění a vypočítání bodů pro organizace -

 

© 2016 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode