... OSUD JE TO, CO SI SAMI PŘIPRAVÍME ...

PRAVIDLA BODOVÁNÍ

 

... Zde je celé znění pravidel bodování a získávání herních známek,

 pro školní rok 2024/2025 ...

 

ČLEN KROUŽKU ZAŘAZEN DO BODOVACÍHO SYSTÉMU. Do bodovacího systému kroužku, je zařazen každý člen tréninkové skupiny splňující základní podmínky pro dané zařazení. Při splněných daných podmínek, obdrží člen tréninkové skupiny svou bodovací knížku a na základě v nich určených pravidel je daný člen bodován. Podmínky pro získání bodovací knížky a zařazení do bodovacího systému jsou tyto:

1. Člen kroužku, musí mít odevzdanou a řádně vyplněnou a podepsanou (zákonným zástupcem) přihlášku střediska do kroužku, včetně odevzdaného vyplněného a podepsaného GDPR kroužku.

2. Člen kroužku, musí mít uhrazené členské příspěvky na dané období (zpravidla vždy na jedno pololetí).

3. Člen kroužku, musí mít podepsané prohlášení o vykonaném bezpečnostním poučení (které se provádí každé pololetí znova) a pravidlech kroužku.

4. Člen kroužku, musí mít vlastní bodovací tričko kroužku s funkčním štítkem pro získávání hodnosti. Pokud má nárok i na označení dosažené specializace, musí mít i na bodovacím tričku kroužek pro získávání specializací. Obě tyto označení musí být řádně umístěny na bodovacím  tričku tak, jak je určeno pro všechny členy kroužku.

5. Člen kroužku, musí mít vlastní doporučený NERF blastr a ochranné brýle (pořídit si je musí nejpozději do 30 dnů od odevzdání přihlášky do kroužku.

 

BODOVACÍ OBDOBÍ. Bodovací období je zpravidla od 15. října do 30. května, daného školního roku. Po toto období jsou členové jednotlivých tréninkových skupin bodování za svou pravidelnou činnost v kroužku, za své výkony dosažené na trénincích a soutěžích. Členové kroužku zařazeni v tomto bodovacím systému, získávají své hodnosti, specializace a bodovací známky. Své získané body, dosažené hodnosti a specializace, bodovací známky si zapisují a vlepují do své podepsané bodovací knížky.

 

BODOVÁNÍ JEDNOTLIVCŮ. Každý člen kroužku, který je zařazen do bodovacího systému kroužku, je po dobu své činnosti ve své tréninkové skupině bodován. Dosažené body jsou proměňovány u každého člena tréninkové skupiny na hodnosti, dle předem určeného hodnostního řádu.

 

CO JE TO BODOVACÍ KNÍŽKA, A CO OBSAHUJE. Bodovací knížka je souhrn pravidel bezpečnosti, pravidel kroužku, pravidel bodování, tabulek pro zápis dosažených výsledků, tabulky pro vlepování získaných jednotlivých bodovacích známek, přehledná tabulka hodností a specializací. Bodovací knížka je dokladem každého člena kroužku a tréninkové skupiny o jeho bodovací činnosti v daném období.

 

CO VŠE SE BODUJE. Bodování vždy probíhá na každém tréninku, na každém soustředění a na každé soutěži. Výsledek si každý člen tréninkové skupiny přepisuje doma do této bodovací knížky z internetové stránky našeho kroužku (kam má přístup každý člen odkudkoli z internetového prostoru. Zápisy se neprovádějí na trénincích opisem z bodovací listiny trenéra (výsledek nemusí odpovídat skutečnosti).

1. Bodování docházky. Každý člen tréninkové skupiny, přichází včas na trénink, soustředění a soutěž a vždy po skončení odchází opět domů. Pokud se nemůže z jakýchkoli důvodů tréninku, soustředění nebo soutěže zůčastnit předem se omlouvá. Omlouvat se lze sms zprávou, zprávou na kontaktní email, zprávou na webových stránkách kroužku v sekci „kniha o všem“, telefonicky. Pokud se člen tréninkové skupiny neomluví včas (v mimořádných případech lze přihlédnout i k pozdější omluvě), získává trestné body které se odečítají z celkově dosažených bodů.

2. Osobní základní vybavení. Každý člen tréninkové skupiny má mít základní vybavení které je bodované (bodovací knížka, vlastní bodovací tričko s příslušnými nášivkami a hodnostmi i specializacemi, vlastní doporučený NERF blastr a ochranné brýle, tenisky do tělocvičny s nešpinící podrážkou). Pokud některou z těchto věcí zapomene, získává trestné body které se odečítají z celkově dosažených bodů.

3. Trefy. Každý člen tréninkové skupiny může získat body za uznané trefy do terče při hře týmu proti týmu, a to na pravidelném tréninku, na soustředění a při každé soutěži. Jiné body za trefy jsou na tréninku a soustředění a jiné body na soutěžích.

4. Služba. Služba je vždy určena trenérem, tak aby se vždy vystřídaly tři členové tréninkové skupiny na každém tréninku jiní (sbírání nábojů). Na službu se lze i samostatně přihlásit dobrovolně, pokud to požaduje trenér. Pokud někdo dělá službu za trest nemá nárok na dané body za službu. Služba je prováděna tak aby nemusel trenér službě připomínat její povinnosti, pokud se to stane, daný člen body za službu neobdrží a další trénink má službu znova.

5. Dodržování pravidel kroužku. Každý člen tréninkové skupiny je ihned při příchodu do kroužku poučen o bezpečnostních pravidel, pravidel fungování kroužku a hry fair play (což stvrzuje svým podpisem na společný arch a ve své bodovací knížce). Za dodržování pravidel bez napomínání obdrží člen pevně stanovené body. Za opakované napomenutí obdrží člen trestné body které se odečítají z celkově dosažených bodů.

6. Umístění v pořadí. Na každém tréninku, soustředění a soutěži, kde se hraje hra herních týmů se vždy vyhodnotí pořadí daných herních týmů. Na základě pořadí obdrží zúčastnění členové body. Na tréninku a soustředění jsou jiné body a na soutěži jsou taktéž jiné vyšší body.

 

JAK SE PROVÁDÍ ZÁPIS DO BODOVACÍ KNÍŽKY. Trenér na každém tréninku, soustředění a soutěži si vede bodovací tabulku do které zapisuje jednotlivé výkony členů dané tréninkové skupiny. Tuto tabulku spolu se zápisem do celkové internetové tabulky umísťuje na webové stránky kroužku do sekce dané tréninkové skupiny „A“, „B“,“C“. Tyto webové stránky jsou veřejné a každý se na ně může kdykoliv podívat. Zápis trenéra je uskutečněn vždy do 48 hodin od daného tréninku, soustředění a soutěže. Každý tak má možnost před následujícím tréninkem si body zapsat do své bodovací knížky a na tréninku na základě dosažených bodů žádat hodnost, specializaci nebo bodovací známku.

 

KDY ČLEN PŘICHÁZÍ O BODY. Každý člen tréninkové skupiny má povinnost na tréninky, soustředění a soutěže nosit své bodovací tričko (výjimka při omluvení je pokud člen byl o víkendu na soustředění nebo soutěži a tričko se pere), pokud na tréninku, soustředění nebo soutěži tričko člen nemá, nemá nárok na body. Připisují se mu pouze uznané trefy.

 

PŘEHLEDNÁ BODOVACÍ TABULKA. Tabulka se může upravovat v průběhu bodovacího období na základě potřeb vedení kroužku.

 

TABULKA ZÁKLADNÍCH BODŮ
 
CO SE BODUJE BODY CO SE BODUJE BODY CO SE BODUJE BODY
 
ÚČAST
NA TRÉNINKU
+ 10 ÚČAST
OSTATNÍ
+ 20 VČASNÁ
OMLUVA
+ 10
VŠECHNY
OSOBNÍ VĚCI
+ 5 UZNANÁ TREFA
NA TRÉNINKU
+ 2 UZNANÁ TREFA
OSTATNÍ
+ 5
ZRUŠENÍ
TRÉNINKU
+ 20 SPLNĚNÍ
SLUŽBY

+ 20
UMÍSTĚNÍ
NA TRÉNINKU

+ 10
NEOMLUVEN
Z ÚČASTI
- 50 ZAPOMENUTÁ
OSOBNÍ VĚC
- 5 UMÍSTĚNÍ
OSTATNÍ

+ 25
PORUŠENÍ
BP. PRAVIDEL
- 50 PORUŠENÍ
PR. KROUŽKU
- 50 POMOC
TRENÉROVI
+ 5

 

CO JE TO BODOVACÍ ZNÁMKA. Bodovací známka je jednou z třiceti sériových samolepících známek o velikosti 4x3 cm, s vyobrazením nějaké NERF blástru a přiřazeným číslem. Tyto bodovací známky včetně speciální známky žolik a výměnných známek 1,2,3, jsou umístěny každá zvlášť po jedné v neprůhledné obálce (takže ani člen ani trenér neví jaká bodovací známka v obálce je).

1. Série třiceti známek. Snahou každého člena je získat celou sérii 30 různých bodovacích známek v co nejdelší postupné sérii. Členové mohou mezi sebou známky měnit vždy kus za kus, avšak pouze tak že vyměňují známku za známku kterou dosud nemají. Žádný člen nesmí nikomu svou bodovací známku darovat, jinak jsou oba diskvalifikováni a vyřazení z možnosti získat cenu!

2. Známka „Žolik“. Známka žolik je vzácná a lze jí doplnit do třicetimístné série bodovacích známek na libovolné chybějící místo, místo některé známky z dané série. Celkem však v celé sérii mohou být pouze 3 žolici. Žoliky lze taktéž použít jako možnost si za něj vybrat novou neotevřenou obálku s bodovací známkou. Žolika nelze měnit mezi členy.

3. Výměnná známka. Výměnné známky jsou namísto NERF blastrů, označeny číslicí 1,2,3. Ten člen který takto získá všechny tři výměnné známky si místo nich může vybrat novou neotevřenou obálku s další bodovací známkou. Tyto výměnné známky lze měnit mezi členy (vždy však kus za kus).

 

JAK LZE ZÍSKAT BODOVACÍ ZNÁMKU. Bodovací známku získává každý člen tréninkové skupiny, kdy si o ni požádá ihned před tréninkem (s tím že se prokáže zápisem bodů z dané činnosti pro kterou bodovací známku žádá a má na ni nárok), pak si vybere libovolnou obálku z krabice s těmito bodovacími známkami. Jakmile si bodovací známku vybere, nahlásí její číslo trenérovi, trenér si zapíše číslo obálky (číslo které je na obálce pro případnou kontrolu). Člen si tuto herní známku musí ihned doma nalepit na příslušné místo v bodovacím deníku (pokud je to bodovací známka z třiceti série a ještě ji nemá).

 

KDY ČLEN PŘICHÁZÍ O BODOVACÍ ZNÁMKU. Člen tréninkové skupiny, přichází o bodovací známku v případě že nemá na tréninku, soustředění nebo soutěži tričko (omluva je pouze po soustředění nebo soutěži pokud se pere). Taktéž nemá člen nárok na bodovací známku, pokud nemá na tréninku bodovací deník (deník nemusí mít na soustředění a soutěži), nebo nemá příslušný zápis bodů za dané soustředění nebo soutěž. Za soustředění nebo soutěž které se člen účastnil a má nárok na bodovací známku, o tuto žádá na nejbližším tréninku kterého se účastní  jinak známka propadá.

 

VYHODNOCENÍ BODOVÁNÍ JEDNOTLIVCŮ NA KONCI ŠKOLNÍHO ROKU. Každý člen může vyhrát pouze jednou v každé tréninkové skupině. Vyhodnocení bodování, hodnosti, trefy a sérii bodových známek je podle pravidel odměněn určený počet členů, poslední trénink ve školním roce a to takto:

 

A. BODOVACÍ ZNÁMKY:

1. Celá série bodovacích známek. Dva členové tréninkové skupiny kteří složí celou sérii třiceti bodovacích známek jako první a druhý, obdrží NERF blastr.

2. Nejvíce herních známek. Jeden člen tréninkové skupiny, který bude mít největší součet herních známek (jak série, žoliků, výměnných známek), získá NERF blastr.

 

B. HODNOSTI, TREFY, BODY:

3. Dosáhnutí nejvíce bodů za své období. Jeden člen tréninkové skupiny za nejlepší průměr svých dosažených bodů (v průměru za své bodovací období),, obdrží NERF blastr. Body se zprůměrují za dané období činnosti člena v kroužku v daném školním roce.

4. Dosáhnutí nejvíce tref. Jeden člen tréninkové skupiny za nejlepší průměr  svých tref (v průměru za své bodovací období), obdrží NERF blastr. Trefy se zprůměrují za dané období činnosti člena v kroužku v daném školním roce.

 

JAK VYPADAJÍ BODOVACÍ ZNÁMKY.

 

JAK VYPADAJÍ HRACÍ ZNÁMKY.

 

JAK VYPADAJÍ HODNOSTI.

JAK VYPADAJÍ SPECIALIZACE.

© 2016 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode