... OSUD JE TO, CO SI SAMI PŘIPRAVÍME ...

... NAŠE DROBNÉ ÚSPĚCHY ...

 
... zde je malá neúplná historie našich minulých i současných úspěchů,
 našich i Vašich dětí ...
 

FINÁLE NERFLIGY ČESKÉ REPUBLIKY - BRUNTÁL 11.05.2024

 

Finálový turnaj NERFLIGY České republiky 2024.

V sobotu 11. května se uskutečnilo v Bruntálu finálové kolo NERFLIGY České republiky v  mini, mladší a starší kategorii tříčlenných herních týmů.Šlo o herní týmy z celé republiky, které se museli do finále v jednotlivých krajích probojovat od základních městských, přes krajské až sem na tento finálový turnaj. Za náš kroužek NERF X TEAM, který působí pod SVČ Juventus, Karviná, p.o., již desátým rokem se zúčastnili tři herní týmy včetně náhradních hrajících hráčů, kdy již druhým rokem se nepodařilo probojovat žádnému našemu mladšímu týmu.

V kategorii mini jsme nasadili herní týmy: FBI ( Szkorupa Damián, Koribanič Martin, Moravčinský Alexander, Lorenčík Jakub) a TITÁNI (Heczko Štěpán, Kiraly Viktor, Betlach Martin, Křístek Eliáš). V kategorii starších, jsme nasadili herní tým: HUMI - II. (Klopec Václav, Medviď Michal, Gábor Tomáš, Sznapka Jakub). Celkem za celou republiku bylo nasazeno v kategorii mini 19 herních týmů, v kategorii mladších 12 herních týmů a v kategorii starších 8 herních týmů.

V mini kategorii naše herní týmy úspěšně procházeli všemi úskalími jednotlivých zápasů, kdy nakonec stanuli před finálovým zápasem obě naše Karvinské družstva proti sobě o souboj 1. - 4. místo. Nakonec herní tým FBI si odnesl první místo a titul mistr NERFLIGY České republiky v kategorii MINI. Herní tým TITÁNI obsadil pěkné třetí medailové místo, kdy nakonec podlehl hernímu týmu z Kopřivnice.

V kategorii starších se nám letos vcelku tolik nedařilo, přesto že se náš jediný herní tým probojoval až do finálového zápasu o 1. - 4. místo. Podlehl ve hře s Opavou o jediný bod, přestože v posledních 30 sekundách dotahoval rozdíl 4 gólů, nepodařilo se mu trefit v posledních třech sekundách gól a zahrát zápas na remizi a rozstřel. Přesto náš herní tým starších HUMI - II., přivezl taktéž pěkné medailové třetí místo a se ctí odevzdal dosavadní titul mistra, hernímu týmu Opavy.

Chtěl bych tímto zhodnotit turnaj jako méně dramatický ale lépe připravený oproti minulým letům, kdy hráči jednotlivých krajů hráli opravdu fair play. Opět se potvrdilo že turnaj takovéhoto formátu nelze připravovat horkou jehlou na poslední chvíli, i když víme že organizačně je toto vždy náročné. Děkujeme rodičům dětí našich účastníků, kteří neváhali odvézt naše malé hráče z domů a zpět osobními vozy. Děkujeme dětem za výbornou reprezentaci kroužku i střediska. Toto vše by se nemohlo stát bez finanční a osobní podpory lidí z našeho SVČ Juventus, Karviná p.o., a samozřejmě i v neposlední řadě našim trenérům Zdeňce Grinvalské, Janu Firlovi, Janu Gáborovi, Martinu Buryszovi a našim instruktorům Tamaře Szkorupové a Tomášovi Kovaříkovi. Tímto máme letošní vcelku úspěšnou sezónu NERF za sebou, kdy jsme mistři NERFLIGY České republiky v kategorii mini a mistři Moravskoslezské NERFLIGY ve všech kategoriích. Snad se opět sejdeme v příští sezóně.

 

- odkaz na fotogalerii finále NERFLIGY České republiky -

 

III. kolo MORAVSKOSLEZSKÉ NERFLIGY - KOPŘIVNICE 14.04.2024

 

V neděli 14.dubna 2024, se uskutečnilo III. finálové kolo Moravskoslezské NERFLIGY 2024. Pořadatelem byl již tradičně Dům dětí a mládeže Kopřivnice p.o. Hrálo se v kombinované hale Kopřivnice na třech hřištích ve všech třech kategorií (mini, mladší a starší), při účasti 5 organizací z kraje a v počtu 82 dětí. Tato soutěž byla vyvrcholením letošní sezóny pro všechny uskutečněné kola, kdy určila vítěze v jednotlivých kategoriích a zároveň i letošní mistry Moravskoslezského kraje v NERFLIZE 2024.

Za Středisko volného času Juventus, Karviná p.o., a zároveň kroužek NERF X TEAM, Karviná, se zúčastnilo šest herních týmů, tedy vždy dva v každé kategorii včetně hrajícího náhradníka. Naše herní týmy doprovázeli tři trenéři - Zdeněk Uriček, Jan Gábor a Martin Burysz.

V kategorii mini, Karvinou zastupovali dva herní týmy, a to: SNAJPEŘI - Tomáš Durčák, Sasyn Tomáš, Betlach Martin, Lorenčík Jakub a MUFÍCI - Szkorupa Damián, Křistek Eliáš, David Tomáš, Koribanič Martin. Naše mini herní týmy s převahou vedli již od začátku této letošní sezóny což zde opět potvrdili v Kopřivnici a získali tak cenné první místo díky týmu SNAJPEŘI a druhé místo díky týmu MUFÍCI a zároveň I titul Mistr NERFLIGY Moravskoslezského kraje v kategorii mini pro rok 2024.

V kategorii mladší, Karvinou zastupovali opět dva herní týmy, a to : BOBER -  Matyáš Klaput, Alexander Moravčinský, Pryszczová Joanna, Vojtěch Kotula a DRACI - Vojtěch Burysz, Vojtěch Kempný, Vojtěch Kasza, Roman Labanov. Našim mladším herním týmům se od počátku nevedlo dobře a v předchozích dvou kolech nás válcoval tým z Nového Jičína a Kopřivnice. Zde jsme nepředpokládali že by jsme získali titul a byli s tímto tak nějak smíření. Vše se změnilo díky plnému nasazení našich týmů zde v Kopřivnici, kdy náš herní tým BOBER získal první místo a herní tým DRACI vybojoval páté místo. Někdo by mohl říct inu, páté místo, ale toto rozhodlo o získání cenných potřebných bodů a získání tak titulu mistr NERFLIGY Moravskoslezského kraje v kategorii mladší pro rok 2024. A za to hernímu týmu Draků velký dík, bojovali o toto páté místo s našim největším konkurentem Fokusáků z Nového Jičína opravdu jako správní DRACI. Tím jen potvrdili že každé místo a každý tým nebo i jednotlivý hráč má své místo v týmu a je důležité to nikdy nevzdat (vyhráli jsme tak nakonec titul jen o několik desetin bodů).

V kategorii starších, Karvinou zastupovali opět dva herní týmy, a to : HUMI -II. - Jakub Sznapka, Jan Sznapka, Gábor Tomáš, Gavlovský Adam a LLAMI -  Labaj Adam, Krajčovič Filip, Golkovský Samuel, Zbořil Jakub. V této kategorii bohužel máme v současnosti pouze 4 starší hráče a tak jsme museli vždy doplňovat hráči z mladší kategorie. Proto velký dík všem hráčům z mladší kategorie že odehráli sezónu v kategorii starších i když nemuseli, ale velmi pomohli svými výsledky i když se to někomu nemusí zdát. Naše herní týmy starších v prvním kole jasně vedli, v druhém podcenili soupeře a proti Ostravě jsme do třetího kola ztráceli 2 desetiny bodů. Naše dva starší herní týmy však tuto ztrátu dokázali nejen dohnat a vyrovnat, ale o celý jeden vydřený bod zvýšit a již po několikátý rok prokázat že starší herní týmy máme na vysoké hráčské úrovni. Herní tým LLAMI obsadil druhé místo a herní tým HUMI - II. obsadil čtvrté místo ale zároveň nám oba týmy vybojovali opět titul mistr NERFLIGY Moravskoslezského kraje v kategorii starších.

Co napsat závěrem této sezóny 2024? Získání všech třech titulů jako narozeninový dárek k 10 výročí našeho kroužku NERF X TEAM, Karviná a zároveň k 50 výročí SVČ Juventus, Karviná p.o.,  je opravdu výborný počin a dar Vás všech co k tomu přidali svou pomoc. Inu bez podpory lidí ze Střediska volného času Juventus, Karviná p.o., by kroužek NERF X TEAM nikdy nevznikl a nemohl dosahovat podobných výsledků. Bez trenérů, trenérek a instruktorů kroužku a jejich nasazení v práci s dětmi by toto taktéž nebylo možné a kdo pro děti pracuje, ví že né vždy vše je jednoduchá cesta. Bez podpory rodičů dětí a hlavně dětí samotných by tyto výsledky nevznikly. Inu, všem velice děkujeme a doufáme že tato podpora vydrží i do dalšího desetiletí kroužku. A teď nás čeká už jen mistrovství republiky NERFLIGY ČR v Bruntále v sobotu 11. května 2024, takže nám držte palce.

JSME MISTŘI MORAVSKOSLEZSKÉ NERFLIGY 2024,

 VE VŠECH TŘECH KATEGORIÍ!

- odkaz na fotogalerii III. kolo Moravskoslezské NERFLIGY - Kopřivnice -

 

II. kolo MORAVSKOSLEZSKÉ NERFLIGY - OSTRVA 09.03.2024

 

V sobotu 09. března 2024 se na Středisku volného času Ostrava, Moravská Ostrava p.o., uskutečnilo II. kolo Moravskoslezské NERFLIGY 2024. Tohoto druhého kola se zúčastnilo 5 organizací v počtu 70 dětí z celého Moravskoslezského kraje (SVČ Karviná, SVČ Bruntál, SVČ Ostrava, SVČ Nový Jičín a DDM Kopřivnice) ve všech třech kategorii (mini, mladší a starší).

Za Středisko volného času Juventus, Karviná a sportovně zájmový kroužek NERF X TEAM, Karviná jsme vyslali do každé ze tří kategorii dvě herní družstva včetně hrajících náhradníků.

A to: MINI: herní tým GUMÍDCI (Lorenčík Jakub, Červenka Ondřej, Křistek Eliáš) a herní tým ČINČILY (Vrba Arnošt, Koribanič Martin, Durčák Tomáš, David Tomáš). V kategorii MLADŠÍCH: herní tým ÚŽASŇÁCI (Novosad René, Zaremba Makar, Burysz Vojtěch, Kasza Vojtěch) a herní tým THÓROVO KLADIVO (Zbořil Jakub, Moravčinský Alexander, Pryszczová Joanna, Klaput Matyáš). V kategorii STARŠÍCH : herní tým KOALICE (Labaj Adam, Kawulok Adam, Sznapka Jan) a herní tým HUMI -II. (Klopec Václav, Medviď Michal, Gábor Tomáš, Sznapka Jakub).

Hrálo se ve dvou tělocvičnách, v jedné hráli stabilně starší a v druhé mini kategorie, kdy mladší kategorie střídavě hrála v jedné nebo druhé tělocvičně. Vše zajišťovali trenéři Uriček Zdeněk, Burysz Martin a Gábor Jan.

V kategorii MINI nás haše herní týmy překvapili, když dokázali zvrátit výsledek v kterém prohrávali 5:1 na vítězný výsledek 5:6 a získat převahu. Nakonec jsme si v kategorii MINI odvezli druhé místo, které vybojoval herní tým ČINČILY a třetí medailové místo, které vybojoval herní tým GUMÍDCI.

V kategorii MLADŠÍCH se nám podařil pro nás celkem pěkný zvrat v získání bodů za umístění, neboť se nám v této kategorii dlouhodobě nedaří nasadit sehraný dobře fungující tým. Získali jsme překvapivě první místo s herním týmem THÓROVO KLADIVO a sedmé místo s herním týmem ÚŽASŇÁCI.  Je zde třeba na obhajobu herního týmu ÚŽASŇÁKŮ napsat, že jde z poloviny o zcela nezkušený herní tým a na turnaji byl zcela poprvé. Chceme však aby si každý náš hráč kroužku vyzkoušel atmosféru turnaje a pochopil že jde o zcela jiné situace než znají z tréninků.

V kategorii STARŠÍCH, jsme nasadili jeden herní tým KOALICE ze staršího hráče a doplnili hráči z mladší kategorie, vzhledem že se nám starších hráčů nedostává a mladší tak získají další zkušenost ve vyšším levelu. Zde nás trochu překvapila hra našeho zkušeného a dosud neporaženého herního týmu a současného mistra České republiky, herního týmu HUMI - II., který získal třetí místo a porazili jej borci z Ostravy a Bruntálu. Herní tým KOALICE se umístil na sedmém místě.

Vzhledem že hrajeme o titul mistr Moravskoslezského kraje a to tak že se body v jednotlivých kategoriích ve všech třech kolech za jednotlivá umístění sčítají, není ještě vše ztraceno. Máme před sebou ještě závěrečné třetí kolo, které proběhne v dubnu v Kopřivnici, kde můžeme popřípadě výsledek ještě zvrátit. A i proto každý výsledek umístění je důležitý vzhledem k získávání cenných bodů, kdy výsledek je nakonec společný účastí v soutěži všemi členy kroužku. Nakonec jsme dovezli z šesti možných čtyři medailové místa, což není vůbec špatné a získali vcelku dobré bodování.

Děkujeme tedy za cenné body, za odvahu našich členů postavit se výzvám i ve vyšším levelu, ochotným trenérům pracujícím s dětmi ve volném čase, rodičům za pevnou podporu svých dětí a v neposlední řadě našemu Středisku volného času Juventus, Karviná p.o., bez nichž by kroužek před 10 lety nevznikl a nemohl fungovat.

 

UMÍSTĚNÍ:

- kategorie MINI -

1. KOPŘIVNICE - RUTY ŠUTY

2. KARVINÁ - ČINČILY

3. KARVINÁ - GUMÍDCI

4. BRUNTÁL - ŽABÁCI

5. KOPŘIVNICE - ŤUŤU

 

UMÍSTĚNÍ:

- kategorie MLADŠÍ -

1. KARVINÁ - THÓROVO KLADIVO

2. NOVÝ JIČÍN - NÁJEZDNÍCI Z FOKUSU

3. KOPŘIVNICE - HULA HOP

4. NOVÝ JIČÍN - FOKUSÁCI

5. OSTRAVA - MAFIE TEAM

6. KOPŘIVNICE - CIMPCAMPR

7. KARVINÁ - ÚŽASŇÁCI

8. BRUNTÁL - PŘEKVÁPKO

 

UMÍSTĚNÍ:

- kategorie STARŠÍ -

1. OSTRAVA - BOBŘI

2. BRUNTÁL - KRÁLIČÍ BOBKY

3. KARVINÁ - HUMI II.

4. OSTRAVA - KOMANDÉŘI

5. KOPŘIVNICE - BREKEKE

6. BRUNTÁL - PPL

7. KARVINÁ - KOALICE

8. KOPŘIVNICE - BASTA FIDLY

 

 

 

- tabulka MINI umístění a vypočítání bodů pro organizace -

- tabulka MLADŠÍ umístění a vypočítání bodů pro organizace -

- tabulka STARŠÍ umístění a vypočítání bodů pro organizace -

 

- odkaz na fotogalerii ze soutěže II. kola MSKN 2024 -

 

I. kolo MORAVSKOSLEZSKÉ NERFLIGY - KARVINÁ 28.01.2024

V neděli 28. ledna 2024 se v rámci Střediska volného času Juventus Karviná, p.o., a sportovně zájmového kroužku uskutečnilo na ZŠ a MŠ Družba I. kolo Moravskoslezské NERFLIGY 2024. Jde o soutěž tříčlenných herních týmů, kteří proti sobě dle přesně určených pravidel soutěží s blastrem NERF na pěnové náboje. Úkolem týmu je, se probojovat přes obranu protihráče aniž by hráč byl zasažen a dát trefu do terče protihráčů, a to v limitu třech minut. Vyhrává tým s větším počtem vstřelených branek. Hraje se na tři kategorie: mini 6 - 9 let, mladší 10 - 12 let a starší 13 - 15 let.

Tato divizní soutěž Moravskoslezské NERFLIGY, se koná již jako 4. ročník za účasti týmů z celého kraje. V tomto I. kole MSKN se zúčastnila Karviná (6 týmů), Ostrava (5 týmů), Kopřivnice (6 týmů) a Nový Jičín (1 tým). Hráli jsme na dvě tělocvičny v celkovém čase 190 minut, kdy jsme odehráli 40 zápasů.

 

Karviná nasadila 2 herní týmy v kategorii mini: TRPAJZLÍCI ( Betlach Masrtin, Kopel Michael, Szkorupa Damián, Lorenčík Jakub) a TITÁNI - II (Kiryly Viktor, Heczko Štěpán, Vrba Arnošt, Byrtus Jan). V kategorii mladších jsme nasadili tyto týmy: ZÁSAH (Kotula Vojtěch „A“, Kasza Vojtěch, Vacek David) a ÚDER (Kempný Vojtěch, Fikáček Petr, Beloš Vojtěch, Golkovský Samuel). V starší kategorii jsme nasadily týmy: KOALICE (Gavlovský Adam, Sznapka Jan, Krajčovič Filip, Wrobel Lukáš) a HUMI - II. (Klopec Václav, Medvíď Michal, Gábor Tomáš, Sznapka Jakub).

 

V kategorii mini, se umístili naše týmy: TRPAJZLÍCI na 1. místě, a TITÁNI - II. na 3. místě. V kategorii mladší se umístili naše týmy: ZÁSAH na 3. místě, a ÚDER na 6. místě. V kategorii starších se umístili naše týmy: HUMI - II. na 1. místě, a KOALICE na 4. místě.

 

Turnaj se opravdu vyvedl a děti podávali neuvěřitelné výkony s plným nasazením v duchu hry fair play a dodržením všech pravidel. Tato soutěž by se samozřejmě nemohla uskutečnit bez vydatné organizátorské práce pracovníků SVČ Juventus, Karviná, p.o., trenérů kroužku NERF X TEAM, Karviná, a samozřejmě doprovodu dětí, podpory jejich rodičů a dětí samotných. Všem tímto děkujeme a těšíme se na II. kolo Moravskoslezské NERFLIGY 2024, které se uskuteční 09. března 2024 v Ostravě.

 

- odkaz na fotogalerii -

- tabulka výsledků mini -

- tabulka výsledků mladší -

- tabulka výsledků starších -

 
 

KRAJSKÉ KOLO NERFLIGY ČR - BRUNTÁL 14.01.2024

V neděli 14. ledna 2024, se uskutečnilo postupové krajské kolo NERFLIGY ČR Moravskoslezského kraje, které již tradičně proběhlo na Středisku volného času Bruntál, pod záštitou hlavního organizátora NERFLIGY ČR p. Jana Franka. Do tohoto krajského kola postoupili tříčlenné herní týmy, které se umístili v základních městských kolech a probojovali se tak do této vyšší soutěže z celého Moravskoslezského kraje.

Této krajské soutěže se zúčastnilo 5 herních týmů v kategorii mini, 8 herních týmů v kategorii mladší a 8 herních týmů v kategorii starších. Hrálo se na dvou tělocvičnách.

Za Středisko volného času Juventus, Karviná ze sportovně zájmových kroužků NERF X TEAM, Karviná se zúčastnilo celkem pět herních čtyřčlenných týmů (včetně hrajících náhradníků).

 

V Kategorii MINI šlo o dva herní týmy, a to:

FBI: Szkorupa Damián, Koribanič Martin, David Tomáš, Moravčinský Alexander

TITÁNI: Kiraly Viktor, Heczko Štěpán, Betlach Martin a Beloš Vojtěch.

 

V kategorii MLADŠÍCH šlo taktéž o dva herní týmy, a to:

DRACI: Zbořil Jakub, Procházka Tobias, Klaput Matyáš, Sznapka Jan

NERF X TEAM: Gavlovský Adam, Kawulok Adam, Krajčovič Filip a Horváthová Kateřina.

 

V kategorii STARŠÍCH šlo o jeden herní tým, a to:

HUMI -II.: Klopec Václav, Medviď Michal, Gábor Tomáš a Sznapka Jakub.

 

V kategorii MINI se povedlo oběma herním týmům FBI i TITÁNŮM postoupit do nejvyššího levelu, do finálového turnaje NERFLIGY České republiky. FBI se umístilo na prvním zlatém místě a TITÁNI na třetím bronzovém místě.

V kategorii MLADŠÍCH se nám bohužel již druhým rokem nedaří. Tým DRACI zcela propadl a v základní tabulce skončili zcela poslední. Tým NERF X TEAM naopak v základní tabulce vyhrál a ve hře o první a druhé místo prohrál. Dostal druhou šanci na postup ve hře o třetí a čtvrté místo, s týmem který již jednou porazili 4:1. Nakonec došlo k překvapení a náš herní tým byl poražen 5:0, zcela novým nezkušeným týmem z Nového Jičína. A tak skončili na čtvrtém místě a přišli o možnost postupu do finále NERFLIGY ČR.

V kategorii STARŠÍCH náš herní tým HUMI - II., vyhrál svou skupinu a nakonec vyhrál i svou kategorii  kde získal zlato a probojoval si oprávněně postup do finále NERFLIGY ČR.

Doposud bohužel nevíme kde se a kdy bude konat finálové kolo NERFLIGY ČR a tudíž očekáváme co nejdříve informaci od hlavního koordinátora NERFLIGY ČR. Chci tak poděkovat všem doprovázejícím trenérům a instruktorům, hlavně dětem za jejich bojovnost a fair play hru a i několika našim doprovázejícím fandům z řad rodičů. A s těmi co se jim podařilo se probojovat výše, se uvidíme na finálovém mistrovství NERFLIGY ČR.

 

- odkaz na fotky -

 

LASER GAME 09.12.2023

 
V sobotu 09. prosince 2023, se uskutečnila předvánoční akce pro naše členy kroužku NERF X TEAM. Celkem se zůčastnilo 24 dětí z celkového počtů členů kroužku (48). Což je přesná polovina. Zůčastnit se měl možnost každý, kdo se včas přihlásil, uhradil startovní poplatek a byl včas na srazu dané akce. Šance byla pro každého stejná.  Celkem jsme vytvořili 5 herních týmů, kdy každý herní tým hrál systémem každý s každým. Výsledky jsme zapsali do tabulek a každý hráč pak obdržel body do osobního hodnocení jak za svůj herní tým, tak i za své umístění v rámci svého herního týmu. Máme zato že se opět tradiční akce povedla a příští rok ji určitě budeme znova opakovat.
 
 
 
 

PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ ČESKÝ TĚŠÍN - KARVINÁ

 

V sobotu 25.11.2023 dopoledne,  se naši členové sportovně zájmového kroužku NERF X TEAM - Karviná, zúčastnili přátelského zápasu. Tento již tradičně probíhá dvakrát ročně, mezi Střediskem volného času Amos, Český Těšín a Střediskem volného času Juventus, Karviná.

Přátelský zápas proběhl v tělocvičně SVČ Amos, Český Těšín. Za Karvinou se zúčastnili v každé ze tří kategorii dva herní týmy. V starší kategorii máme problém, tak jako mnoho středisek, organizací a kroužků, kdy v určitém věku děti odcházejí a ztrácejí zájem o tuto hru (i díky kamarádům a spolužákům, kteří se jim smějí že si hrají s NERFkou. Přitom naši kluci jsou již po několikáté ve své kategorii mistry republiky a tím něco dokázali narozdíl od daných kamarádů a spolužáků.).  

Za Český Těšín byly v kategorii MINI pouze nasazen jeden herní tým a v ostatních dvou kategorii po dvou herních týmech. Hrálo se systémem každý s každým herním týmem v dané kategorii.

 

Český Těšín nasadil v jednotlivých kategoriích tyto herní týmy:

MINI:

Jedničky

MLADŠÍ:

Lvy a Aligátory

STARŠÍ:

Berany a Gladiátory

 

Karviná nasadila do hry v jednotlivých kategoriích tyto herní týmy:

MINI:

FBI - Szkorupa Damián, Koribanič Martin, Sasyn Tomáš, Durčák Tomáš

TITÁNI - Heczko Štěpán, Kiraly Viktor, Betlach Martin, David Tomáš

MLADŠÍ:

URNA -  Kotula Vojtěch (A), Moravčinský Alexander, Beloš Vojtěch
ZÁSAH - Fikáček Petr, Palát Matyas, Golkovský Samuel,

STARŠÍ:

HUMI II - Klopec Václav, Medviď Michal, Gábor Tomáš, Sznapka Jakub
ČINČILY - Krajčovič Filip, Sznapka Jan, Horváthová Kateřina, Kotula Vojtěch "B"

 

V mini kategorii jsme ve většině nasadili hráče, kteří se teprve oťukávají a nemají dosud žádnou zkušenost se soutěžemi a taktikami jiných středisek a organizací. Naše nasazené herní týmy v kategorii mini, nás pěkně překvapili a hlavní boj o první a druhé místo nakonec proběhl mezi těmito nasazenými karvinskými herními týmy.

V mladší kategorii jsme zkombinovali jak naše zkušené hráče, tak i benjamínky a dali tak všem příležitost získat nějakou bojovou zkušenost a vyzkoušet si nové taktiky. Naše herní týmy v této kategorii mladších nezklamali a dovezli první a třetí místo, kdy o druhé místo přišli pouze díky menšímu skóre (tedy nastřílely méně gólů než soupeři z Českého Těšína).

V kategorii starších jsme nasadili náš jediný zkušený herní tým starších a druhý herní tým starších, jsme složili z mladších hráčů. Naši současní držitelé titulu mistři České republiky jednoznačně s převahou zvítězily a naši postaršení mladší hráči, se umístili na třetím místě. Třetí místo získali opět jako mladší - starší, díky horšímu skóre, kdy nastřílely méně gólů než soupeři z Českého Těšína. Ale důležité je že nepřijeli z prázdnou a dovezli třetí místo.

Sobotní dopoledne se nám tedy vydařilo a z devíti hodnocených míst poháry, jsme získali šest pohárů (tři zlaté, jeden stříbrný a dva bronzové). I když může někdo namítnout že šlo o přátelský zápas, tak i ten se počítá. Hraje se vždy s plným nasazením, podle propozic NERFLIGY ČR a hry fair play.

Chci poděkovat hlavně našemu neúnavnému fandovi a příteli našeho kroužku a našich dětí Honzovi Gáborovi, který nás již druhým rokem doprovází na našich soutěžích, pomáhá trénovat naše kluky a hecuje je k lepším výkonům. Nebojí se vzít píšťalku do ruky a odpískat nejeden turnaj a zápas. Takových lidí je třeba si opravdu vážit a jsme rádi že je mezi námi.

Samozřejmě že bez podpory rodičů dětí, dobrovolných trenérů a instruktorů by to nešlo, ale hlavně by to nešlo bez našich nadšených dětí, kteří vždy bojují jako lvy a i když to někdy nevyjde - nevzdávají to. A jak tedy vše dopadlo?

 

POŘADÍ HERNÍCH DRUŽSTEV.

Kategorie MINI:

1. místo: FBI (Karviná)

2. místo: TITÁNI (Karviná)  

3. místo: JEDNIČKY (Český Těšín)

 

Kategorie MLADŠÍ:

1. místo: ZÁSAH (Karviná)

2. místo: ALIGÁTOŘI (Český Těšín)

3. místo: URNA (Karviná)

4. místo: LVI (Český Těšín)

 

Kategorie STARŠÍ:

1.místo: HUMI II (Karviná)

2. místo: BERANI (Český Těšín)

3. místo: ČINČILY (Karviná)

4. místo: GLADIÁTOŘI (Český Těšín)

 

POSTUPOVÉ MĚSTSKÉ KOLO NERFLIGA ČR - KARVINÁ

 

V sobotu 18. listopadu se na Středisku volného času Juventus, Karviná p.o., uskutečnil turnaj městského postupového kola NERFLIGY České republiky - Karviná 2023. Tento turnaj byl určený pro mladší a starší kategorii, kdy v mladší kategorii jsme původně obsadili 7 herních týmů a bohužel ve starších pouze jeden herní tým (kdy s přibývajícím věkem starších hráčů ubývá). Proto jsme se rozhodli snížit počet herních týmů v kategorii mladší na 5 herních týmů a spojit hru s herním týmem starších, tak aby si každý herní tým zahrál systémem každý s každým.

Souboje probíhaly ve velkém sále střediska velmi urputně, podle pravidel propozic NERFLIGY ČR a v duchu fair play hry, kdy každý mladší herní tým chtěl vyhrát a zároveň porazit herní tým starších. Žádný bod nebyl umožněn protivníkovi bez tvrdého boje o každou pozici. Starší herní tým nakonec prokázal svou převahu zkušeností a taktikou, kdy ho porazil pouze jeden herní tým mladších, a to byl: X - TEAM. Na druhou stranu se není čemu divit, neboť starší herní tým je v současnosti úřadujícím Mistrem republiky v kategorii starších.

Turnaj se nakonec vydařil a odměněny byly všechny děti sladkou odměnou, diplomem a medailemi včetně 4. místa. Děti si odnesly spoustu blasterů NERF a snad i dobrý pocit z příjemně stráveného dopoledne bez počítačů a elektroniky v kolektivu stejně zaujatých dětí. Do krajského postupového kola v Bruntále, tak za kategorii mladších postoupil herní tým: Draci a X - Team, kdy starší postoupili automaticky.  Uvidíme zda se nám bude dařit i v krajském kole v lednu 2024.

Příprava a vše okolo takovéhoto turnaje, je vždy náročnou prací se spoustou příprav a průběžných změn. Toto vše by však nešlo bez vydatné podpory všech našich zaměstnanců našeho střediska volného času Juventus, Karviná a podpory města Karviná. Nemohu opomenout velkého přátelského zázemí našich trenérů a přátel kroužku NERF X TEAM, podpory rodičů dětí kroužku a samozřejmě nadšení našich dětí.  Inu turnaj se opět vydařil a herní týmy se umístili takto:

 

POŘADÍ HERNÍCH DRUŽSTEV.

Mladší:

01. DRACI: Zbořil Jakub, Klaput Matyáš, Moravčinský Alexander, Procházka Tobiáš

02. X - TEAM: Gavlovský Adam, Kawulok Adam, Krajčovič Filip, Horváthová Kateřina

03. ÚDER: Pryszczová Joanna, Kotula Vojtěch „A“, Sznapka Jakub, Kempný Vojtěch

04. SNIPEŘI: Kasza Vojtěch, Palát Matyas, Fikáček Petr, Novosad René

05. THÓR: Wróbel Lukáš, Kurila Mathyas, Kotula Vojtěch „B“, Vacek David

Starší:

01. HUMI - II: Klopec Václav, Medviď Michal, Gábor Tomáš, Sznapka Jakub

 

 - tabulka herních výsledků -

- tabulka tref jednotlivých herních hráčů -

 

- fotografie a videa ze soutěže -  

 

POSTUPOVÉ MĚSTSKÉ KOLO NERFLIGA ČR - KARVINÁ 2023

 

V sobotu 14.října.2023 se na Středisku volného času Juventus. Karviná p.o., uskutečnilo městské postupové kolo NERFLIGY ČR v kategorii MINI (tedy dětí od 6 - 9 let). Pořadatelem byl sportovně zájmový kroužek NERF X TEAM, Karviná, který je již několik let držitelem titulu Mistr NERFLIGY České republiky  a držitel i titulu Mistři Moravskoslezského kraje (každý rok s různou obměnou v jednotlivých kategoriích).

Tato postupová soutěž proběhla ve velkém sále daného střediska a zúčastnilo se jej, 6 herních družstev v rámci daného kroužku. Hrálo se formou každé herní družstvo s každým, kdy do vyšší postupové krajské soutěže nakonec postoupili dvě herní družstva která obsadili 1. a 2. místo. První místo obsadilo herní družstvo FBI ( Szkorupa Damián, Koribanič Martin, Kopel Michael), druhé místo pak obsadilo herní družstvo TITÁNI (Kiraly Viktor, Heczko Štěpán a v zastoupení Szkorupa Damián).

Nejlitější boje proběhly právě ve finále mezi těmito dvěma favority FBI a TITÁNY, kdy nakonec zvítězilo herní družstvo FBI. Kromě třech původních členů kroužku z minulé sezóny, šlo o nováčky kteří bojovali ve svých družstvech s plným nasazením a nic nedali soupeři zadarmo. A tak to má být.

V závěru jsme vyhodnotili i nejlepšího střelce turnaje. Povedlo se dvěma našim borcům získat stejný počet tref a tak si museli  David Tomáš a Szkorupa Damián dát mezi sebou rozstřel v kterém zvítězil Szkorupa Damián a stal se nejlepším střelcem turnaje 2023.

Tato postupová soutěž by se nemohla uskutečnit bez potřebného zázemní ze strany SVČ Juventus, Karviná p.o., podpory rodičů samotných zúčastněných dětí, trenérů a instruktorů i přátel kroužku. Ale hlavně zúčastněných dětí. Nesmím zapomenout na super sběrače nábojů v průběhu turnaje, což obstarala : Pryszczová Joanna.

Teď tedy uvidíme jak dopadneme ve vyšší postupové krajské soutěži NERFLIGY ČR v lednu 2024 v Bruntále. Věřím že nás opět děti překvapí a všichni ostatní nám budou držet palce.

 

POŘADÍ HERNÍCH DRUŽSTEV.

 

1. FBI:  Szkorupa Damián, Koribanič Martin, Kopel Michael

2. TITÁNI: Kiraly Viktor, Heczko Štěpán

3. HEKŘI: Kuryla Mathyas, Červenka Ondřej, Fryz Mikuláš

4. ŠTÍSTKA: Sasýn Tomáš, Prysz Marek, Byrtus Jan, Průdek Tomáš

5. DÉMONI: David Tomáš, Křistek Eliáš, Kimličky Dominik, Lorenčík Jakub

6. SNIPEŘI: Vrba Arnošt, Durčák Tomáš, Urban Alexandr

 

- tabulka herních výsledků -

- tabulka tref jednotlivých herních hráčů -

 

- fotografie a videa ze soutěže -

 

MORAVSKOSLEZSKÁ NERFLIGA 2023 - III. kolo KOPŘIVNICE

 

Dovoluji si Vám všem rodičům poděkovat za podporu Vašich dětí, které se zúčastnili v letošním školním roce sérii třech kol Moravskoslezské NERFLIGY 2023 (Ostrava 18.února, Karviná 25. března a Kopřivnice 15. dubna 2023). Letošní ročník byl zvláště náročný vzhledem k větší nemocnosti a tudíž neustálým aktuálním změnám nominací hráčů do jednotlivých kol.

 

Zároveň chci poděkovat všem našim zúčastněným dětem v jednotlivých kolech MSKN a jejich plnému nasazení. Kdy je vcelku nakonec jedno jestli se umístili na prvních třech nejcennějších místech či nikoli, protože všechny herní týmy vždy pro naše středisko získali cenné body. Body, které nám ve finále přinesly dva mistrovské tituly (kdy třetí nám i díky naší nepozornosti trenéra nakonec nevyfoukla tolik obávaná Ostrava ale Kopřivnice, které ve finále překvapivě zabodovala).

 

Díky zvláště hráčům kteří tuto hru opravdu berou vážně a nenechají se zlomit neúspěchem, nevymlouvají se že už jsou na to staří, nevzdávají to a jsou opravdu hrdí na své výsledky tak jako my trenéři na ně (i když se jim mnohdy toto nedává patřičně najevo - musím uznat že máme v Karviné v této činnosti super děti bez rozdílu v kategorii).

 

Jde většinou i o naše hráče z řad starších týmů, kteří si opravdu poctivě odehráli všechny kola ať už se jim dařilo či nikoli a kteří bohužel neměli za sebe prozatím další herní týmy. Jsou to kluci týmu: SHOTS ... Slavič Jakub, Pletnický Lukáš, Medviď Michal a kluci týmu: HUMI - II... Klopec Vašek, Nastulczyk Martin a Sznapka Jakub (naši dlouholetí hráči). A je na ně spoleh v tom, že když se jednomu týmu nedaří, dotáhne to druhý tým a naopak.

 

Chci poděkovat i hráčům jenž se opakovaně zúčastnili některých kol, když nám některé děti onemocněli nebo jsme museli hledat narychlo zástupy. Jsou to předně děti: Kawulok Adam, Krajčovič Filip, Humlíček Václav a naše jediná super hráčka z řad děvčat: Pryszczová Joanna (kterou nám mimochodem velice závidí Kopřivnice). Jsou to samozřejmě i další mnohé děti z řad mini a mladších, kteří velmi hodně pomohli k letošnímu výkonu. A mám zato že se nám podařilo vytvořit vcelku fajn kolektiv dětí, které spolu nemají jakýkoliv problém napříč kategoriemi když se spolu potkají na soutěžích - a tak to má být.

 

... a teď tedy něco ke Kopřivnici ..

 

MINI. Za mini kategorii hráli děti z týmu: ÚDER: Zbořil Jakub, Klaput Matyáš, Moravčinský Alexander (první místo) a z týmu: ZÁSAH:  Kasza Vojtěch, Vrba Antonín, Gavlovský Tobiáš (třetí místo). V této kategorii jsme již předem na základě předchozích výsledků věděli že budeme Mistři Moravskoslezského kraje a přesto děti bojovali jako lvi a vybojovali první a třetí místo a potvrdili tak naše prvenství v kraji. Jsme tak Mistři Moravskoslezského kraje v kategorii MINI.

Je třeba připomenout že opět dva naše týmy v kategorii MINI, sice v jiném složení se probojovali i na kvalifikaci na Mistrovství republiky NERF LIGY České republiky, kde budou hájit v kategorii starších jméno našeho kroužku a střediska. A to v Ostravě 6. května 2023. Držte jim palce.

 

MLADŠÍ. Za mladší kategorii hráli děti z týmu: DRACI:  Pryszczová Joanna, Krajčovič Filip,  Šlapka Jakub (druhé místo) a z týmu: TOP:  Labaj Adam,  Martinčko Alex, Gábor Tomáš (páté místo). V této kategorii jsme zaostávali o celý jeden bod za Ostravou, kdy naše strategie byla porazit Ostravu. To se nám nakonec povedlo a získali jsme více bodů jako Ostrava, ale podcenili jsme Kopřivnici na domácí půdě. Ta nakonec o 0,7 bodu byla lepší a získala tak titul pro rok 2023 ona. Zde stačilo aby se náš druhý tým umístil na třetím místě, což se mu nepovedlo. Musíme však dodat že Kopřivnice má v této kategorii opravdu silné celky a domácí půda to znásobuje. Takže v této kategorii jsme více-mistři - tedy druzí (a i to je pěkné).

 

STARŠÍ. Za starší kategorii hráli děti z týmu: SHOTS: Pletnický Lukáš, Medviď Michal, Slavič Jakub (první místo) a z týmu: HUMI II: Klopec Václav, Nastulczyk Martin, Sznapka Jakub (páté místo). Zde jsme si vůbec nebyli jisti zda titul získáme nad Ostravou, nad kterou jsme vedli pouze o 0,01 bod. Vše ještě nakonec vyhrotil náš herní tým HUMI II., když se neprobojoval do hry o 1. - 4. místo. Ale díky tomu že to nevzdal a bojoval tak aby získal cenné body ve hře o 5. - 7. místo a nakonec to uhrál na 5. místo. Dal šanci našemu týmu SHOTS že se nemuseli stresovat a stačilo jim uhrát 2. místo. Inu nakonec stejně tým SHOTS zabojoval a získal zlatý kov a tím potvrdil, že je v současnosti nejlepší herní tým ve starší kategorii v Moravskoslezském kraji.  Ale bez druhého týmu HUMI II., by to stejně nevyšlo. A za to že bojovali o páté místo a nevzdali to, jim patří velký dík a máme z toho opravdu velkou radost že dokáží držet za jeden provaz. Díky kluci. Mno a tím jsme získali v letošním roce titul Mistři Moravskoslezského kraje v kategorii STARŠÍCH.

Je třeba připomenout že tyto oba týmy se probojovali i na kvalifikaci na Mistrovství republiky NERF LIGY České republiky, kde budou hájit v kategorii starších jméno našeho kroužku a střediska. A to v Ostravě 6. května 2023. Držte jim palce.

 

Takže doufám za všechny hráče že pokud se jim dařilo i nedařilo, že budou dále pokračovat i příští rok. Protože tohle není hra kde se stárne, ale kde se zdokonaluje a vždy patří vítězství těm co na něm poctivě pracují. Mnozí od nás už odešli a myslím že nakonec zůstalo to super jádro. Takže pokud někdo myslí že vezme do zaječích ... tak bacha, máme dobré střelce :-).

 

Ještě jednou dík všem za super sezónu a snad znovu spolu v další.

 

... jsme tedy ...

 

MISTŘI NERFLIGY MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE - MINI

VÍCEMISTŘI MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE - MLADŠÍ

MISTŘI MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE - STARŠÍ

 

- VÝSLEDKOVÁ TABULKA -

 

MORAVSKOSLEZSKÁ NERFLIGA 2023 - II. kolo KARVINÁ

V sobotu 25.03.2023 se na ZŠ a MŠ Družba, Karviná uskutečnilo II. kolo Moravskoslezské Nerfligy 2023. Tato krajská soutěž má již svůj čtvrtý ročník, kdy tyto tři kola pořádají jednotlivé organizace Moravskoslezského kraje, které jsou zapojené do této soutěže. Letošní II. kolo MSKN 2023, pořádal kroužek NERF X TEAM, Karviná pod záštitou Střediska volného času Juventus, Karviná p.o.

Hrálo se ve třech kategoriích (mini, mladší a starší), vždy šest herních týmů (dva za každou organizaci) nasazených za SVČ Ostrava, SVČ Karviná a DDM Kopřivnice. V každé kategorii bylo možné získat tři medailové místa a cenné body pro zúčastněné organizace. Součet bodů za všechny tři kola pak určí Mistra Moravskoslezského kraje.

Za SVČ Juventus v kategorii mini, jsme nasadili dva herní týmy X - TEAM: Burysz Vojtěch, Kasza Vojtěch, Szkorupa Damián, Král Filip, ktří obdrželi cenné první místo. Druhý nasazený herní tým mini ZÁSAH: Betlach Martin, Koribanič Martin, Gavlovský Tobiáš, Vrba Antonín vybojovali třetí medailové místo.

V kategorii mladších, jse taktéž nasadili dva herní týmy, TOD: Mokrý Štěpán, Humlíček Václav, Kawulok Adam, kteří vybojovali druhé místo. Druhý nasazený herní tým DRACI: Šlapka Jakub, Gábor Tomáš, Krajčovič Filip, získali čtvrté místo.

V kategorii starších jsme taktéž nasadili zkušené dva herní týmy, SHOTS: Medviď Michal, Slavič Jakub, Pletnický Lukáš, kteří pro nás získali drahocenné první medailové místo. Druhý herní tým HUMI -II: Klopec Václav, Nastulczyk Martin a Sznapka Jakub, pro nás opět vybojovali třetí medailové místo.

Tímto chci všem našim hráčům bez rozdílu poděkovat, nejen za medaile ale plné nasazení a hru fair play a získání cenných bodů do celkového součtu. Z devíti medailových míst jsme získali pět, což je skvělé.

Nemohu samozřejmě neopomnět vydatnou pomoc našich skvělých ochotných rodičů, trenérů, instruktorů a klubu instruktorů ze střediska včetně jejich pedagogických a IT pracovníků. Bez nich všech by toto nešlo uskutečnit a jistě by jsme nedosáhli takto skvělých výsledků. Všemu ještě není konec, a čeká nás finální kolo MSKN 15.dubna 2023 v Kopřivnici. Tak nám všichni držte palce.

MINI.

1. X - TEAM - Karviná

2. ZÁSAH - Karviná

3. ŇUŇU - Kopřivnice

4. BÉČKA - Ostrava

5. HOGO FOGO - Kopřivnice

6. BABIČČINY BÁBOVKY - Ostrava

 

MLADŠÍ.

1. MINEBLOCK - Ostrava

2. TOD - Karviná

3. HUHU - Kopřivnice

4. DRACI - Karviná

5. OSTRAVA !!! - Ostrava

6. ŽUŽU - Kopřivnice

 

STARŠÍ.

1. SHOTS - Karviná

2. LOPATY Z OSTRAVY - Ostrava

3. HUMI - II. - Karviná

4. ELITA NÁRODA - Ostrava

5. HULA HULA - Kopřivnice

6. FRUFRU - Kopřivnice

 

MORAVSKOSLEZSKÁ NERFLIGA 2023 - I. kolo OSTRAVA

 

V sobotu 18.12.2023 se na Středisku volného času Ostrava - Moravská Ostrava uskutečnilo 1. kolo Moravskoslezské Nerfligy 2023. Tato krajská Nerfliga se skládá ze tří kol a v každém kole se účastní tříčlenné herní týmy ve třech věkových kategoriích (mini, mladší a starší) zastoupené čtyřmi organizacemi (Bruntál, Ostrava, Karviná a Kopřivnice). Celkem tedy bylo v tomto kole nasazeno 6 týmů mini, 7 týmů mladších a 4 týmy starších. Kdy za sportovně zájmový kroužek NERF X TEAM, Karviná, který existuje již devátým rokem, bylo vysláno 5 herních týmů.

Za kategorii mini to byl tým Zásah: Zbořil Jakub, Klaput Matyáš, Moravčinský Alexander, kteří se umístili na druhém místě a tým X TEAM: Burysz Vojtěch, Palát Matyas, Betlach Martin, kteří se umístili na třetím medailovém místě.

V kategorii mladších jsme vyslali dva herní týmy, a to TOP: Sznapka Jakub, Humlíček Václav, Krajčovič Filip, kteří se umístili na čtvrtém místě a tým Úder: Kawulok, Gavlovský, Lukašík Michal, kteří se umístili na pátém místě.

V kategorii starších jsme nasadili jeden herní tým starších, a to tým END: Medviď Michal, Pletnický Lukáš, Slavič Jakub, kteří se umístili na třetím medailovém místě.

Tímto chceme poděkovat všem našim zúčastněným hráčům ve všech kategoriích bez ohledu zda dovezli medaile, podpory rodičů a práci našich trenérů. Naše týmy získali za své umístění cenné body které se pak za všechny tři kola sčítají v každé kategorii. Součet za všechny tři kola pak teprve ukáže kdo bude mistrem Moravskoslezského kraje v které kategorii.

 

- odkaz na fotky ze soutěže (klikni na něj myškou) -

... I. kolo MSKN 2023 Ostrava ...

 

2. PŘÁTELSKÝ ZÁPAS

SVĆ AMOS, ČESKÝ TĚŠÍN - SVČ JUVENTUS, KARVINÁ

 

V sobotu 11.02.2023 se uskutečnil přátelský zápas mezi dvěma středisky volného času, a to: Střediskem volného času Amos, Český Těšín a Střediskem volného času Juventus, Karviná. Přátelák se uskutečnil v tělocvičně střediska Amos v Českém Těšíně.

Vzhledem že Český Těšín hrál svůj druhý turnaj vůbec, věnovali jsme tedy první půlhodinku přípravou, seznámení s pravidly, úpravou herního kolbiště a přípravou potřebných tabulek. Následně jsme zahráli ukázkovou hru a vše pak mohlo začít.

Hráli jsme všechny tři kategorie (MINI, MLADŠI a STARŠÍ), kdy za Český Těšín postavilo středisko 1 mini herní tým, 2 mladší herní týmy a 1 starší herní tým. Za středisko Karviná jsme postavili 2 mini herní týmy, 2 mladší herní týmy a 1 starší herní tým.

Naši hráči z Karviné jistě byli překvapeni velikostí nových zábran, kdy je vidět že Český Těšín šel po I. kole do sebe. Ale každé středisko to má jinak a velikost zábran není určená. Taktiku tak musí každý herní tým zvolit přímo na daném kolbišti. Výhodu tu samozřejmě mají vždy domácí borci, znalí zábran i velikosti hřiště, tak to prostě je.

 

Turnaj probíhal 3 hodiny s dvěma  přestávkami na oddech našich rozhodčích, které jsme přivezli z Karviné (Gábor Jan,   Szkorupová Tamara a pan Burysz) a samozřejmě má maličkost a naše skvělé instruktory (Stuchlík Jan, Szkorupová Tamara a Slavič Jakub). Děti se střídali dle kategorii, takže na jeden tým přišel vždy čas co 30 minut (takže tito byli odpočatí). Časomíru nám dělal velmi přesně a kvalitně trenér Českého Těšína Bielczyk Adam.

Český Těšín, jakožto domácí klub měl samozřejmě velkou diváckou základnu, avšak i nám dojeli podporovatelé dětí z řad rodičů za což jim moc děkujeme a určitě to děti alespoň trochu vybičovalo ke hře. Turnaj to byl pěkný pro děti, pro rozhodčí a doprovod náročnější (ale děti byli super jak po cestě tak i při hře). Všem děkujeme a zde jsou vloženy výsledky (dole pak jednotlivé tabulky zápasů a výsledkovka).

 

MINI.

1. ZÁSAH - Karviná

2. VÝSADKÁŘI - Český Těšín

3. ÚDER - Karviná

 

MLADŠÍ.

1. COMANDÉŘI - Český Těšín

2. THÓR - Karviná

3. STŘELCI - Český Těšín

4. DOT - Karviná

 

STARŠÍ.

1. HUMI II. - Karviná

2. KOUZELNÍCI - Český Těšín

 

 

Soupiska SVČ Juventus, Karviná p.o. (NERF X TEAM).

 

MINI.

01. ZÁSAH: Moravčinský Alexander, Burysz Vojtěch, Klaput Matyáš

02. ÚDER: Szkorupa Damián, Betlach Martin,

 

MLADŠÍ.

01. THÓR: Šlapka Jakub, Krajčovič Filip, Mokrý Štěpán

02. DOT: Pryszczová Joanna, Stejskal Nikolas Samuel, Procházka Tobiáš

 

STARŠÍ.

01. HUMI II: Nastulczyk Martin, Klopec Václav, Medvíď Michal

 

- tabulka her -

... herní výsledky v tabulce ...

 

- odkaz na fotky ze soutěže (klikni na něj myškou) -

... II. kolo PZ Český Těšín - Karviná ...

 

KRAJSKÉ KOLO NERFLIGY ČR - BRUNTÁL

 
V sobotu 14. ledna 2023 se konal postupový turnaj NERFLIGY ČR v Bruntále. Zúčastnilo se jej 28 tříčlenných herních týmů ve třech kategoriích (mini, mladší a starší) v zastoupení 6 organizací z celého Moravskoslezského kraje. Za SVČ Juventus, Karviná a kroužek NERF X TEAM se v každé kategorii zúčastnili 2 herní týmy, kdy do republikové soutěže mohli postoupit pouze první tři nejúspěšnější týmy v každé kategorii.
 
V kategorii MINI se zúčastnilo 7 herních týmů a náš herní tým Úder: Zbořil Jakub, Klaput Matyáš, Moravčinský Alexander, se umístil na prvním místě a herní tým Zásah: Burysz Vojtěch, Szkorupa Damián, Palát Matyas, získali druhé místo a oba týmy tak postupují do vyšší soutěže.
 
V kategorii MLADŠÍ se zúčastnilo 12 herních týmů a náš herní tým Thor: Humlíček Václav, Gábor Tomáš, Šlapka Jakub se umístili na pátém místě a herní tým Draci: Pryszczová Joanna, Kawulok Adam a Gavlovský se umístili na čtvrtém místě. Ani jeden z těchto týmů nepostupují ale výkon to byl obdivuhodný.
 
V kategorii STARŠÍCH se zúčastnilo 9 herních týmů a náš herní tým Shots: Pletnický Lukáš, Slavič Jakub, Medviď Michal se umístili na druhém místě a herní tým Humi: Nastulczyk Martin, Klopec Václav, Sznapka Jakub se umístil na třetím místě a oba týmy tak postupují do vyšší soutěže.
 
Z celkových postupujících míst jsme tak získali čtyři. Děkuji tímto všem za pěknou a slušnou reprezentaci, pěkné výsledky a poděkování nejen dětem ale hlavně rodičům bez nichž by to nešlo. A teď hurá do přípravy na další pohárovou tříkolovou soutěž a vyšší republikovou soutěž.
 

MINI.

1. ÚDER - Karviná

2. ZÁSAH - Karviná

 

MLADŠÍ.

4. DRACI - Karviná

5. THÓR - Karviná


STARŠÍ.

1. SHOTS - Karviná

2. HUMI II. - Karviná

 

 

Soupiska SVČ Juventus, Karviná p.o. (NERF X TEAM).

 

MINI.

01. ÚDER: Zbořil Jakub, Klaput Matyáš, Moravčinský Alexander

02. ZÁSAH: Burysz Vojtěch, Szkorupa Damián, Palát Matyas

 

MLADŠÍ.

01. DRACI: Pryszczová Joanna, Kawulok Adam a Gavlovský

02. THÓR: Humlíček Václav, Gábor Tomáš, Šlapka Jakub

 

STARŠÍ.

01. SHOTS: Pletnický Lukáš, Slavič Jakub, Medviď Michal

02. HUMI II.:Nastulczyk Martin, Klopec Václav, Sznapka Jakub

 

- odkaz na fotky ze soutěže (klikni na něj myškou) -

... krajské kolo NERFLIGA ČR - Bruntál 2023 -

 

1. PŘÁTELSKÝ ZÁPAS 

SVĆ AMOS, ČESKÝ TĚŠÍN - SVČ JUVENTUS, KARVINÁ

 

V sobotu 19.11.2022 se uskutečnil přátelský zápas mezi dvěma středisky volného času, a to: Střediskem volného času Amos, Český Těšín a Střediskem volného času Juventus, Karviná. Přátelák se uskutečnil v tělocvičně střediska Amos v Českém Těšíně.

Vzhledem že Český Těšín hrál svůj první turnaj vůbec, věnovali jsme tedy první hodinku přípravou, seznámení s pravidly, úpravou herního kolbiště a přípravou potřebných tabulek. Následně jsme zahráli ukázkovou hru a vše pak mohlo začít.

Hráli jsme všechny tři kategorie (MINI, MLADŠI a STARŠÍ), kdy za Český Těšín postavilo středisko 1 mini herní tým, 2 mladší herní týmy a 1 starší herní tým. Za středisko Karviná jsme postavili 2 mini herní týmy, 2 mladší herní týmy a 2 starší herní týmy.

Naši hráči z Karviné jistě byli překvapeni velikostí zábran, kdy je vidět že jsou zvyklí na něco většího. Ale každé středisko to má jinak a velikost zábran není určená. Taktiku tak musí každý herní tým zvolit přímo na daném kolbišti. Výhodu tu samozřejmě mají vždy domácí borci, znalí zábran i velikosti hřiště, tak to prostě je.

 

Turnaj probíhal 3 hodiny s dvěma 10 minutovými přestávkami na oddech našich rozhodčích, které jsme přivezli z Karviné (Gábor Jan, Jagošová Šárka, Koch Jiří) a samozřejmě má maličkost a naše skvělé instruktory (Stuchlík Jan, Szkorupová Tamara a Slavič Jakub). Děti se střídali dle kategorii, takže na jeden tým přišel vždy čas co 30 minut (takže tito byli odpočatí). Časomíru nám dělal velmi přesně a kvalitně trenér Českého Těšína Bielczyk Adam.

Český Těšín, jakožto domácí klub měl samozřejmě velkou diváckou základnu, avšak i nám dojeli podporovatelé dětí z řad rodičů za což jim moc děkujeme a určitě to děti alespoň trochu vybičovalo ke hře. Turnaj to byl pěkný pro děti, pro rozhodčí a doprovod náročnější (ale děti byli super jak po cestě tak i při hře). Všem děkujeme a zde jsou vloženy výsledky (dole pak jednotlivé tabulky zápasů a výsledkovka).

 

MINI.

1. Výsadkáři - Český Těšín

2. X - Meni - Karviná

3. Zlatíčka - Karviná

 

MLADŠÍ.

1. Úder - Karviná

2. Duchové - Karviná

3. Farmáři - Český Těšín

4. Dragoni - Český Těšín

 

STARŠÍ.

1. Humi II. - Karviná

2. Zásah - Karviná

3. Vidláci - Karviná

 

Soupiska SVČ Juventus, Karviná p.o. (NERF X TEAM).

 

MINI.

01. X - MENI: Szkorupa Damián, Moravčinský Alexander, Koribanič Martin,

02. ZLATÍČKA: Žofčín Karel, Žofčín Tibor, Betlach Martin,

 

MLADŠÍ.

01. ÚDER: Kawulok Adam, Zbořil Jakub, Pryszczová Joanna

02. DUCHOVÉ: Gábor Tomáš, Humlíček Václav, Šlapka Jakub

 

STARŠÍ.

01. ZÁSAH: Pletnický Lukáš, Medviď Michal, Slavič Jakub

02. HUMI II.:Šotkovsky Tobias, Nastulczyk Martin, Klopec Václav

 

Soupiska SVČ Juventus, Karviná p.o. (NERF X TEAM).

 

MINI.

01. Moravčinský Alexandr, Zbořil Jakub, Klaput Matyáš.

02. Szkorupa Damián, Koribanič Martin,

03. Žofčín Karel, Žofčín Tibor, Betlach Martin,

 

MLADŠÍ.

01. Kawulok Adam, Gavlovský Adam, Pryszczová Joanna

02. Gábor Tomáš, Humlíček Václav, Šlapka Jakub

 

STARŠÍ.

01. Pletnický Lukáš, Medviď Michal, Slavič Jakub

02. Šotkovsky Tobias, Nastulczyk Martin, Klopec VáclavVíce zde: https://www.nerf-x-team-karvina.cz/akce-teamu/pratelak-19-11-2022/

 

- celková tabulka umístění -

- tabulka MINI - , - tabulka MLADŠÍ - , - tabulka STARŠÍ -

 

MORAVSKOSLEZSKÁ NERFLIGA FINÁLE  - KOPŘIVNICE 2022

 

V sobotu 23.04.2022 se v hale Kopřivnici uskutečnilo finálové kolo III. ročníku Moravskoslezské NERFLIGY. Celkem se sešlo 22 herních týmů ve třech kategoriích, zastoupených SVČ Bruntál, DDM Kopřivnice, SVČ Ostrava a SVČ Karviná. Karvinské celky obhajovali mistrovské tituly kraje za předešlou sezónu jehož byli držiteli.

V kategorii MINI (děti od 6 - 9 let) jsme nasadili dva herní týmy a to: ÚDERNÍCI: Kasza Vojtěch, Moravčinský Alexandr, Vlk Šimon, Gavlovský Adam a PŘEKVÁPKO: Tamáš Martin,  Klaput Matyáš, Burysz Vojtěch. Kluci bojovali o cenné body pro získání opětovného titulu. Bohužel Ostrava prokázala své kvality a náš herní tým ÚDERNÍCI skončili na pátém místě a herní tým PŘEKVÁPKO na šestém místě. Nepodařilo se nám tak obhájit mistrovský titul za předešlou sezónu. Je však nutné říci že šlo o zcela novou herní sestavu našich dětí a napoprvé to byl hezký výkon.

V kategorii MLADŠÍ (děti od 10 - 12 let) jsme nasadili opět dva herní týmy, a to: JEZDCI: Sznapka Jakub, Majda David, Zbořil Jakub, Šlapka Jakub a ŠLAPETO: Humlíček Vašek, Kawulok Adam, Czafrango Vojtěch. Kluci bojovali o cenné body pro získání opětovného titulu. A přestože se umístil herní tým ŠLAPETO na čtvrtém místě a herní tým JEZDCI na pátém místě, tak jsme mistrovský titul obhájili i v této sezóně. Zde musím pouze dodat že jsme museli na poslední chvíli měnit herní týmy, ale kluci bojovali.

V kategorii STARŠÍ (děti 13 - 16 let) jsme měli nasazeny zase dva herní týmy a to:HUMI: Klopec Václav, Kovařík Tomáš, Slavič Jakub a TOP: Labaj Adam, Medviď Michal, Pletnický Lukáš. Tyto herní týmy zabojovali a obhájili opět náš mistrovský titul. A to přestože jsme museli jeden herní tým vytvořit z mladších a starších hráčů.

Celkový výsledek tedy je, že jsme v kategorii Mladší a Starší mistři Moravskoslezské NERFLIGY za rok 2021/2022 a vicemistři v kategorii Mini za rok 2021 / 2022. A víme že je třeba mnohé ještě zlepšit.

Chci tak poděkovat všem hráčům jenž se postupně v jednotlivých kolech účastnili a získali tak pro nás cenné body, které nakonec vedly k celkovému výsledku tak jaký je. A samozřejmě že bez podpory rodičů těchto dětí by to nebylo myslitelné. Děkujeme tedy všem a těšíme se na příští sezónu.

 

JSME:

MISTŘI MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE V MLADŠÍ KATEGORII 2021/2022

MISTŘI MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE VE STARŠÍ KATEGORII 2021/2022

VÍCEMISTŘI MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE V MINI KATEGORII 2021/2022

 

- ODKAZ NA VÝSLEDKY -


 

FINÁLE NERFLIGY ČESKÉ REPUBLIKY

 
ZPRÁVA Z FINÁLE  NERFLIGY ČR  - OSTRAVA 2022
 
V sobotu 09. dubna 2022 se odehrálo další finále NERFLIGY České republiky. Dosavadní mistři republiky za všechny tři kategorie byl náš kroužek NERF X TEAM KARVINÁ. Na soutěži jsme podlehli technicky zdatnějším soupeřům a to jak vlastní taktikou tak i hrou v neznámem prostředí na které se neuměli děti aklimatizovat. Pravdou i je že jsme udělali několik zásadních chyb v taktice a opět děti podcenili soupeře - soupeře s kterým již jednou vyhráli. Po tomto ročníku NERFLIGY ČR jsme se ctí odevzdali titul lepščím borcům v republice a současně obsadili ve všech kategoríích všechna třetí místa. Takže opět jsme neodjeli bez medailí. Za naš kroužek titul obhajovali:
 
MINI KATEGORIE
Pryszczová Joanna, Szkorupa Damián, Gavlovský Adam, Kasza Vojtěch
 
MLADŠÍ KATEGORIE
Medviď Michal, Humlíček Václav, Kawulok Adam, Král Tobiáš
 
STARŠÍ KATEGORIE
Šotkovský Tobias, Klopec Václav, Kovařík Tomáš, Slavič Jakub
 
všem děkujeme za vzornou reprezentaci
 
 

MORAVSKOSLEZSKÁ NERFLIGA I. kolo OSTRAVA

 

ZPRÁVA Z 1. KOLA  MORAVSKOSLEZSKÉ NERFLIGY  - OSTRAVA 2021

 

V sobotu 06.11.2021 se na Středisku volného času Odstrčilova, Moravská Ostrava uskutečnilo první kolo MORAVSKOSLEZSKÉ NERFLIGY, tříčlenných herních týmů ve třech herních kategorii (MINI, MLADŠÍ a STARŠÍ). Tuto soutěž velmi úspěšně organizovalo výše zmíněné středisko zastoupené Adamem Zadubanem a Ondřejem Bílkem.

V soutěži v kategorii MINI, se zúčastnilo 4 herní družstva, v kategorii MLADŠÍCH se zúčastnilo 8 herních družstev  a v kategorii starších pouze tři herní družstva.V každé kategorie hrály herní družstva systémem „každý s každým“. Soutěžních družstev by bylo více, ale zkomplikovala jejich účast situace okolo Covid - 19, a vše okolo.

Prvního kola se zůčastnili organizace z Bruntálu,Ostravy,Karviné a Kopřivnice. Naše všechny nasazené Karvinské herní družstva přivezly cenné medaile a získaly důležité body do celkového výpočtu umístění v Moravskoslezské NERFLIZE. Naše umístění dopadlo nakonec po mnohých nelehkých a litých bojích takto:

 

MINI kategorie:

 

3. místo: KULÍŠCI - Moldřik Patrik,  Lebeda Felix, Vlk Šimon.

 

MLADŠÍ kategorie:

 

1. místo: POHOĎÁCI - Král Tobiáš, Nastulczyk Martin, Slavič Jakub

2. místo: ÚDER - Medviď Michal, Vrána Daniel, Humlíček Václav

 

STARŠÍ kategorie:

 

1. místo: HUMI - Ludvik Patrik, Šotkovský Tobias, Klopec Václav.

 

Všem herním družstvům blahopřejeme a děkujeme za účast. Všichni dosud nezůčastnění členové kroužku budou nominováni v dalších kolech této MORAVSKOSLEZSKÉ NERFLIZE. Nejbližší druhé kolo bude opět v Ostravě v lednu 2022, místo původní Opavy.

 

MÍSTNÍ KOLO NERFLIGA ČR - KARVINÁ 2021

 

ZPRÁVA Z MÍSTNÍHO KOLA NERFLIGY ČR  - KARVINÁ 2021

 

V sobotu 06.11.2021 se na Středisku volného času Juventus, Karviná uskutečnilo místní postupové kolo NERFLIGY ČR, tříčlenných herních týmů ve třech herních kategorii (MINI, MLADŠÍ a STARŠÍ). Tuto soutěž organizoval kroužek NERF X TEAM KARVINÁ.

V soutěži v kategorii MINI, se zúčastnili 4 herní družstva, v kategorii MLADŠÍCH se zúčastnilo 6 herních týmů  a v kategorii starších pouze dvě herní družstva.V každé kategorie hrály herní družstva systémem „každý s každým“. Soutěžních družstev by bylo více, ale zkomplikovala jejich účast situace okolo Covid - 19, a vše okolo, a proto některé herní družstva hrála ve dvou hráčích a dobírala vždy volného hráče z jiného herního týmu. Umístění dopadlo nakonec po mnohých nelehkých a litých bojích takto:

 

MINI kategorie:

 

1. místo: ZLATÁ TROJKA - Szkorupa Damián, Pryszczová Joanna, Gavlovský Adam.

2. místo: LVI - Labaj Samuel, Zbořil Jakub, Kasza Vojtěch.

3. místo: BOHOVÉ - Swiatek Jonáš, Lebeda Felix, Vlk Šimon.

4. místo: ČERVENÍ - Večerka Samuel, Moldřik Patrik.

 

MLADŠÍ kategorie:

 

1. místo: PREDÁTOŘI - Král Tobiáš, Swiatek Ondřej.

2. místo: SUPI - Medviď Michal, Pletnický Lukáš, Kuchař Radek.

3. místo: SALÁTI - Slavič Jakub, Labaj Adam.

4. místo: KEČUP - Vrána Daniel, Kawulok Adam, Humlíček Václav.

5. místo: HADI - Martinčko Alex, Czafrango Vojtěch, Majda David.

6. místo: OPIČÁCI - Kubinec Samuel, Galuszka Michael, Chrysostomidis Michael

 

STARŠÍ kategorie:

 

1. místo: HUMI - Ludvik Patrik, Šotkovský Tobias, Klopec Václav.

2. místo: A. KOLIK - Drien Tomáš, Kovařík Tomáš, Firla Tobiáš.

 

Všechny umístěné herní družstva na prvních místech, postupují do oblastního kola NERFLIGY ČR, která se uskuteční v lednu 2022 na Středisku volného času Bruntál. V kategorii MLADŠÍ, se čeká na rozhodnutí koordinátora Moravskoslezského kraje zda postoupí i herní družstvo umístěné na druhém místě. Všem herním družstvům blahopřejeme a děkujeme za účast.

 

- foto z turnaje (odkaz vložím ihned jak fotky získám do archívu) -

 

... NAŠE ÚSPĚCHY 2019 ...

 
JSME MISTŘI NERFLIGY ČESKÉ REPUBLIKY
ZA ROK 2019, VE VŠECH TŘECH KATEGORIÍCH.
 
JSME MISTŘI NERF LIGY MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE
ZA ROK 2019, VE VŠECH TŘECH KATEGORIÍCH.

 

V SOBOTU 15.2.2020, JSME SE STALI

MISTRI ČESKÉ REPUBLIKY NERFLIGY MLADŠÍ 2019

DÍKY HRÁČŮM HERNÍHO TÝMU

KILLERS

Klopec Václav, Kuděla Patrik, Firla Tobiáš

 

A ZÍSKALI I 5. MÍSTO

DÍKY HRÁČŮM HERNÍHO TÝMU

TSUNAMI 2

Andódy Matyáš, Ludvik Patrik, Hudziec Roman a Mach Ondřej

 

a stali jsme se i

MISTŘI ČESKÉ REPUBLIKY NERFLIGY STARŠÍ 2019

DÍKY HRÁČŮM HERNÍHO TÝMU

REBELOVÉ

Drien Tomáš, Klopec Richard, Kovařík Tomáš

 
 

V SOBOTU 11.1.2020, JSME SE STALI

MISTRI ČESKÉ REPUBLIKY NERFLIGY MINI 2019

DÍKY HRÁČŮM HERNÍHO TÝMU

TSUNAMI

Osička Patrik, Kubíček Vít, Calabro Dorian a Ferenc Daniel

 

A ZÍSKALI I 6. MÍSTO

DÍKY HRÁČŮM HERNÍHO TÝMU

RYCHLÝ ZÁSAH

Holovka Ondřej, Veneny Petr, Sznapka Jakub a Suchý Richard

 

 

 

V SOBOTU 16.5.2019, JSME SE STALI

MISTRI  MORAVSKOSLEZSKÉ NERFLIGY 2019 - MINI KATEGORIE

MISTRI  MORAVSKOSLEZSKÉ NERFLIGY 2019 - MLADŠÍ KATEGORIE

MISTRI  MORAVSKOSLEZSKÉ NERFLIGY STARŠÍ 2019 - STARŠÍ KATEGORIE

DÍKY HRÁČŮM HERNÍH TÝMŮ

všech dětí kroužku, které se postupně střídali v jednotlivých kolech

 

!!! BLAHOPŘEJEME !!!

© 2016 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode