... OSUD JE TO, CO SI SAMI PŘIPRAVÍME ...

BEZPEČNÝ AIRSOFT NERF!

 
Zde si v krátkosti nastíníme jak je to s airsoftem NERF a klasickým airsoftem. Proč doporučujeme náš klasický, bezpečný a dle přísných pravidel hraný airsoft NERF. Kdy však vždy rozhodnutí, názor bude pouze na Vás samotných, kdy my jen vkládáme jeden z mnoha názorů které mluví pro airsoft NERF neboli NERFLIGU ČR a Moravskoslezského kraje.
 

AIRSOFT NERF?!

 

„NERF airsoftové zbraně jsou dnes velmi oblíbené. Snad v každé rodině, kde jsou kluci (výjimkou nejsou ani děvčata),  nějakou najdete. Mnoho dětí potřebuje v dnešní době stále nové výzvy, kreativní a inovativní aktivity v oblasti volného času. Airsoft NERF systém a jeho soutěže nabízí tradiční sportovní hru s netradičním zaměřením a s možností využití populárních a dnes trendových pistolek a pušek systému NERF.

NERF cílí na skupinu dětí, zejména chlapců, které je těžké zaujmou pro standardní sporty či jiné volnočasové aktivity. „Jsou to děti, které mají rády akci, strategie… ale převážně si tyto zájmy realizují v počítačových hrách.  Věříme, že airsoft NERF soutěže mají šanci je od počítačů zvednout,“ a vyzkoušet si mnohé strategie, bezpečně a formou společné zábavy. Přitom  nejde jen o zábavu, NERF kroužky a soutěže učí soutěžící například spolupráci v týmu, společné práci na strategii, vzájemné komunikaci a plnění společného cíle.

Airsoft NERFje kolektivní hra, ve které je potřeba umět dobře komunikovat a pracovat v týmu, hraje se, se zbraněmi, které jsou zcela bezpečné a střílí se z nich molitanovými náboji. Při této hře je třeba klást zvláště důraz na poctivost a fairplay hru. NERF airsoftové náboje nenechávají velké viditelné skvrny jako paintballové, zasažený se tedy musí přiznat. A toto je nová další cesta jak děti a mládež zaujmout k pohybu, komunikaci a poznání místo většinu času stráveného u počítače.

 

CO JE VLASTNĚ AIRSOFT !

 

Pod pojmem airsoft si každý asi vybaví človíčka v maskáčích a ochranných brýlích, běhajícího nejčastěji s napodobeninou nějaké vojenské zbraně vystřelující na protihráče tvrdé umělohmotné kuličky. Vždy jde vesměs o napodobení nějaké reálné či podobné akce speciálních jednotek, tedy boje dvou rozdílných skupinek proti sobě se snahou se navzájem eliminovat (zničit) a získat protivníkovu pozici či trofej (vlajku).

Tuto hru hrají jak starší děti tak převážně i dospělí ve svých volných chvílích, kdy tato hra (pokud je dobře a smysluplně organizována), uvolňuje adrenalin a napětí a přináší zjištění našich rychlých reakcí. Povětšinu ji zařazují i významné firmy do svých mimopracovních aktivit, k uvolnění, odreagování a vzájemnému upevnění vztahů ve firmě svých manažerů a pracovníků firmy.

Cílem jedné hry je splnění předem stanoveného úkolu vycházejícího z typických vojenských scénářů, například eliminace soupeřova týmu, získání vlajky, záchranná mise, pozorovací mise, bránění objektu, obsazení objektu atd. Hra je založena na čestném chování hráčů – pokud je hráč zasažen či jiným dovoleným způsobem „zabit“, musí se sám přiznat (zásah často ostatní hráči nemohou vyhodnotit) – hráč musí zřetelně nahlas ohlásit „mám“, „zásah“ nebo „jsem mrtvý“, zvednout obě ruce, označit se reflexní vestou a nejkratší cestou odejít k tzv. „mrtvolišti“, (respawn), kde s ostatními vyřazenými hráči čeká do konce hry (přičemž nesmí nijak komunikovat s dosud „živými“ spoluhráči ani se jinak zapojit do probíhající hry). Na „mrtvoly“ je zakázáno střílet, živí hráči se za mrtvé nesmí vydávat. Ve hře je zakázáno jakékoli tělesné napadání ostatních hráčů či jiné agresivní chování.

Kořeny airsoftu sahají do Východní Asie konce 80. let 20. století, obzvlášť pak do Japonska, kde bylo vzhledem k místním zákonům pořizování ostrých zbraní velmi obtížné. Japonci proto hledali jinou alternativu. Airsoft je v mnoha oblastech Asie dodnes velmi oblíbený (např. Japonsko, Čína, Hong Kong, Čínská republika, Macao, Jižní Korea a také v některých částech Filipín a Indonésie). Většina airsoftových zbraní a příslušenství pochází právě z těchto zemí. Na počátku se vyráběly jen reálně vypadající dekorační modely, později se začaly sériově vyrábět funkční modely. Nejdříve se vyráběly manuální zbraně, poté již i plynové, automatické a plně automatické. Průlom přinesla firma Tokyo Marui.

Airsoft do ČR postupně přišel v roce 1989, kdy se na naše území mohly začít dovážet výrobky z celého světa. Prvotní skupiny lidí, které začínaly působit na území ČR, se zaměřovali hlavně na napodobování vojenských jednotek a bojových her.

 

... BEZPEČNÝ AIRSOFT -  AIRSOFT NERF ! ...

 

NERF zbraně jsou levné dětské hračky (tedy neškodné) vystřelující pěnové projektily (šipky) do vzdálenosti několika metrů - cca od 7 do 27 m dle druhu zbraně a šipky, přesnost je hodně ovlivněna vnějšími vlivy (vítr, déšť). Takovýchto zbraní je na trhu nespočet ať už malých na jednu šipku, po velké se zásobníky a elektrickým motorem umožňující zběsilou střelbu.

Zbraně NERF se dají použít z bezprostřední blízkosti, perfektní pro použití v místnostech, kde se většinou nepovede nic rozbít. Zásah přes oblečení není příliš citelný - zasažený si jej nemusí všimnout, přesto pro jistotu jsou brýle základem bezpečnosti (stačí obyčejné sluneční). Jsou to pořád dětské hračky z ne příliš kvalitního plastu (ale vydrží i dlouhodobé řádění malých skautů nebo i zcela dospělých).

V současnosti jsou nejbezpečnější airsoftovou zbraní pro širokou škálu použití, zvláště pak pro děti. Ve světě se stávají čím dále oblíbenější. Dosud není zaregistrované žádné významné zranění střelou z těchto airsoft NERF zbraní. A proto zcela jasně doporučujeme alternativu pro děti (ale i dospělé) airsoft NERF systém !

Jeden názor rodičů za všechny: "Naše děti NERFky mají a pořádají s tím u jedněch kamarádů na chalupě neuvěřitelné "války", je to jedna z mála věcí, která je dostane od kompu, aniž bychom jim ho museli zakázat".

 

© 2016 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode