... OSUD JE TO, CO SI SAMI PŘIPRAVÍME ...

 

LT NASA 2021 - PROJEKT ARTEMIS

 

Tento letní tábor proběhne  od 26.7. - 5. 8. 2021,

na chatové základně Duha, TZ Myšinec Budišovice / Velká Polom.

Tento tábor je určen pro dětí od 9 - 16 let. Předpokládaný počet dětí je 36. Cena tábora činí 3800 Kč / dítě.

Chci všechny zájemce předem upozornit že jde o chatový tábor,

tedy dřevěné chatky vždy pro 4 - 5  osob.

 
 
 

... MOTIVACE TÁBOROVÉ HRY ...

 
PROJEKT ARTEMIS
 
Píše se rok 2021. Z hlubin kosmu se vynořil neznámý objekt, který původně měl shořet při dopadu na planetu Zemi v jeho atmosféře. Jak se později zjistilo, část takzvané „černé skříňky“ a část tohoto vesmírného objektu, dopadlo nepoškozeno na Zemi v oblasti Čínské pouště Gobi. Tato „černá skříňka“ včetně zbytku vesmírného objektu byla vyzvednuta mezinárodním týmem vědců z vesmírného střediska GEMINI. Nikdo však netušil, že spolu s „černou skříňkou“ dopadl na planetu Zemi i část nákladu tohoto neznámého objektu - virová databáze vzorků, která se otevřela.

Jak vědecký tým vesmírného střediska Gemini zjistil z rozšifrovaných dat „černé skříňky“, neznámý vesmírný objekt byla vědecká laboratoř mimozemské civilizace zvané Antici neboli Stavitelé světů. Tato vědecká laboratoř stará několik miliónů let obsahovala vzorky genofondu a virů získaných putováním vesmírem z různých planet nám známého vesmíru.

V severní části Číny se začal šířit neznámý vir do celého světa a měl tendenci měnit uspořádání DNA v tělech lidí, kdy pokud se mu to nedařilo svého hostitele zničil. Zasažen tak byl postupně celý svět a nedařilo se nikomu na planetě Zemi najít lék.

Ve vesmírném centru Gemini, se podařilo zjistit z „černé skříňky“ mnoho dat, včetně hvězdné cestovní mapy této mimozemské laboratoře. Světovou radou bylo rozhodnuto vytvořit speciální hvězdný tým,  vyslat jej po stopách této vesmírné mimozemské laboratoře (za pomocí získaného zařízení z dané vesmírné laboratoře), s úkolem nalézt protilátku na daný vir. Tento projekt dostal název Artemis.

 

TÁBOROVÁ ZÁKLADNA - MYŠINEC

 

Táborová chatová základna Myšinec u Budišovic v okrese Ostrava, patří organizaci Duha. Jde o moderně zrekonstruovanou bývalou pionýrskou základnu a přilehlého pozemku. Na pozemku se nachází velká zděná budova s kuchyní, velkou jídelnou, herní klubovnou a 5 pokoji pro vedoucí a zdravotníka.

 

GPS základny ve vyhledávači mapy cz

49°51'38.5"N 18°01'50.1"E

 

- TZ Myšinec mapa cz -

 

Na pozemku se dále nacházejí zděné toalety se sprchami s teplou i studenou vodou (rozdělené pro kluky i holky zvlášť), hřištěm s umělým povrchem, osmi chatami pro 4 - 5 dětí, ohništěm a velkým prostorem na hry. Pozemek je celý oplocen a zatravněn.

Ve vzdálenosti 20 metrů se nachází rozsáhlý les s nepravidelným terénem vhodným pro spousty různých bojových a úkolových her, vedle základny je obrovská louka. Přibližně 5 kilometrů od táborové základny se nachází třetí největší koupaliště v Evropě pro rekreační oddech a koupání.

 

- 01. fotoalbum táborové základny Myšinec -

- 02. fotoalbum táborové základny Myšinec -

 

 

PROGRAM TÁBORA

 

Jako každý rok, tak i letos je naše táborová hra připravována po celý školní rok. A protože je vždy zaměřena na pobyt a pohyb v přírodě, musí být tedy jasné že půjde o interaktivní pohybové hry pro celé týmy i jednotlivce. Vše je doplněné různými úkoly a zkouškami v kterých si prověří herní týmy i jednotlivci své schopnosti a dovednosti pracovat v týmu a pro tým. Nezapomeneme samozřejmě ani na oblíbené noční hry, dobrý film, diskotéku nebo i výlet mezi lidi a v případě dobrého počasí i cestu ke splavu. Každý bude mít i možnost si odvézt domů nějaký vlastnoručně vyrobený výrobek s danou tématikou.

Celou táborovou hrou  prostupují prvky sci-fi, při kterých budeme používat klasické papírové koule k různým bitvám a obraně ve hře, další součástí je i používání osobních NERF blasterů při náročných herních misí, orientace týmu v terénu za pomocí GPS navigace a mnoho dalších činností.

 

DOPORUČENÉ NERF VYBAVENÍ A BLÁSTRY

 

Naši vedoucí jsou současně i trenéři NERFLigy České republiky, kdy v této disciplíně se nám v sezóně roku 2019, podařilo získat všechny tři prvé místa ve třech kategoriích NERGLiga ČR a zároveň jsme se stali i mistry Moravskoslezské NERFLigy ČR ve všech třech kategoriích.

Chceme tedy tím naznačit že tuto trendovou soutěž a hry s NERF blastery zařazujeme i do námi spolupořádaných táborů a akcí pro děti a mládež. Umožňujeme tak dětem si vyzkoušet na těchto táborech jak taková NERFLigová soutěž vypadá a seznámit i děti s využitím NERF blasterů při bezpečných hrách.

Na tomto letním výjezdovém táboře tedy budeme používat při hře taktéž NERF blastery pro jednotlivé hry a mise. Chceme aby děti pokud možno měli své vlastní herní NERF blastery a ochranné brýle z domů, kdy náboje zajistíme z vlastních zdrojů. Máme omezený počet vlastních tréninkových NERF blasterů, které chceme zapůjčit našim vedoucím při hře. Proto počítejte jakožto dětští účastníci tohoto tábora že budete si muset vzít svůj vlastní NERFR blastr z domů.

PROČ VLASTNÍ NERF BLASTR A OCHRANNÉ BRÝLE?

Protože vlastní NERF blastr a ochranné brýle si každý jeho majitel může podepsat nebo označit svou nezaměnitelnou značkou a za své věci si tak sám zodpovídá, hlídá si je a zachází s nimi zcela jinak než s věcí zapůjčenou. Tak to prostě je a tak to funguje.

 

DOPRUČENÝ NERF BLASTR A OCHRANNÉ BRÝLE.

NERF blastr na tomto táboře mohou děti používat, na zásobník s jakýkoli počtem nábojů (doporučujeme minimálně s šesti náboji) s kulatým zásobníkem (nikoli plochým). Blastery s plochými zásobníky se nejčastěji zasekávají a ničí náboje narozdíl od kulatých zásobníků.

NERF blastery mohou být jakékoli značky (NERF, X SHOT atd...) ale musí splňovat podmínku že nejsou na elektrický pohon ani kombinované a jsou zcela a jen na manuální nabíjení. Důvod je zcela jednoduchý, chceme pro všechny stejné výhody a při soutěži jiný blastr než manuální není v současnosti povolen. Druhou věcí je, že dojde baterka a blastr je mnohdy k ničemu.

NERF blastery mohou být pouze na klasické pěnové šipky značky elite nebo accustrice, tedy pro náboje o délce 7,2 centimetrů a průměru 1,2 centimetrů (nikoli tedy MEGA nebo kuličky, disky a pod...). Odkaz na naše doporučení je zde níže:

 

- doporučené NERF blastry -

 

PŘIHLÁŠKA, KONTAKT

 

12

volných míst

 

Počet míst je předem určen a omezen na 36 dětí (kluky i holky) a platí že místo má jisté pouze ten kdo se řádně přihlásí pomocí vyplněné přihlášky a následně bude mít uhrazen daný účastnický táborový poplatek.

Přihlásit a tedy vyplnit předběžnou přihlášku a zablokovat si tak místo, lze online na stránkách organizátora tábora. Kdy přihláška online je na konci textu daného otevřeného odkazu (odkaz zde níže na danou stránku).

 

- online přihláška na tábor NASA 2021 -

 

Přihlásit se lze taky osobně, vytisknutím přihlášky, vyplněním a odevzdáním přímo na Středisku volného času Juventus, Karviná na recepci nebo přímo u vedoucí tábora Zdeňky Grinvalské. Přihlášku lze vytisknutou získat přímo na daném středisku.

 

 

Kontaktní informace:

Středisko volného času Juventus, Karviná, p.o.

U Bažantnice 1794, 735 06 Karviná - Nové Město

 

ZDEŇKA GRINVALSKÁ

tel: 731 635 550, 596 511 530

e-mail: zdenka.grinvalska@juventus.cz

© 2016 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode