... OSUD JE TO, CO SI SAMI PŘIPRAVÍME ...

5. MATERIÁL

 

Jak jsme již uvedli v předešlých článcích, novým členům tohoto sportovně - zájmového kroužku zprvu NERF zbraně zapůjčíme včetně bezpečnostních brýlí. Do budoucna však vyžadujeme, aby každý člen (který je u nás více jak měsíc) měl svou vlastní doporučenou NERF zbraň a ochranné bezpečnostní brýle. Tréninkové a herní náboje budou vždy zapůjčeny z tohoto kroužku (aby byla zachována jednota munice).

Zbraně lze nakoupit několika způsoby. Přes internet (špatně se pak reklamují) nebo přes kamenný obchod (lze snadno reklamovat). Brýle pak postačí obyčejné plastové sluneční (i když je prokázáno že brýle se žlutými skly napomáhají hráči lépe vidět v prostoru hry - rozjasňují a rozšiřují prostor).

 

Pokud chcete nakoupit opravdu dobře v kamenném obchodě, pak doporučujeme si pořídit "pohádkovou kartu" z prodejního řetězce dětských hraček "Dráčik" a využít jejich pěkné nabídky NERF zbraní. Nejbližší prodejna je pak zde v Karviné v Hypernově u hlavního nádraží Karviná.

 

Pokud chcete kupovat třeba v "Alze" nebo na internetu, tak doporučujeme využít univerzální slevový kód "MUJNERF". Ceny se pak o mnoho a mnoho výrazněji zlevní (odběr je možný i osobně). VYZKOUŠEJTE :-)

 

OCHRANNÉ BRÝLE.

Je jasné, že molitanová střela nemůže ublížit, ale přesto jistota je jistota a pravidla NERFLigy ČR, jasně praví ... "bez ochranných brýlí NE!" ...Máme za to, že každý hráč má mít své brýle i proto, že mu dobře padnou, hlídá si je proti zničení i z hygienického důvodu (není příjemné, když se potíte a máte někomu pujčit zpocené brýle nebo si je zpocené vzít na obličej zpět). Navíc každý si může zajistit brýle dle svého standardu, dle svých možností a zkušeností. Doporučujeme gumičku vzadu na brýlích jako ochranu jejich pádu na zem při hře, a tak i zabránění třeba ztrátě.

"úplně obyčejné stačí"

 

DOPORUČENÉ ZBRANĚ.

Pravidla NERFLigy ČR neumožňují používat v soutěžích jiné druhy zbraní než originální zbraně tipu NERF (Hasbro). Navíc jde i o omezení v typech a technologií. Takže si pojďme něco k tomu říct, jak to vidíme my a co používáme a naši hráči doporučují.

 

CO SE NESMÍ POUŽÍVAT.

 

  • pro oblastní (krajská kola a výše) se nesmějí používat neoriginální zbraně NERF 
  • nesmějí se používat zbraně s elektrickým pohonem
  • nesmějí se používat zbraně s aktivním laserovým zaměřovačem
  • nesmějí se používat zbraně s menším zásobníkem než na 6 nábojů (pokud nemá hráč viditelný náhradní zásobník)
  • nesmí se používat zbraně doma upravené (nemá se na mysli vlastní nátěr nebo logo hráče)

 

NÁMI DOPORUČENÉ ZBRANĚ.

 

Jednoznačně preferujeme zbraně s otáčivým bubínkem na šest nábojů. Máme zkušenost, že zbraně s klasickým zásobníkem nabíjeným zvlášť a na zastrčení se déle nabíjí a často i zasekávají. Což omezuje hráče a hrozí, že se nebude moci kvůli chybě zúčastnit daného kola a oslabí tým. Zbraně s menším zásobníkem než šest nábojů (dle pravidel hráč smí ve hře použít pouze šest nábojů), opět omezuje hráče nabíjením v průběhu hry a stává se snadným cílem protivníka, kdy opět oslabuje svůj tým. Proto v našem sportovně - zájmovém kroužku používáme tyto typy NERF zbraní.

 

1. NERF N-Strike Elite - Strongarm (velký dostřel, otáčivý bubínek na šest nábojů) . Dá se pořídit do 450 Kč.

"takto zbraň vypadá"

"recenze na Strongarm"

 

 


2. NERF Elite - Disruptor (velký dostřel, zjednodušené nabíjení, není nutné vysunout bubínek). Dá se pořídit do 450 Kč.

"takto zbraň vypadá"

"recenze na Disruptor"

 

 

3. Nerf Doomlands - Vagabond Blaster (velký dostřel, vcelku dobrá přesnost, není nutné vysunout bubínek). Dá se pořídit do 550 Kč.

 

"takto zbraň vypadá"

"recenze na Vagabond"

 

 

!!! Nedoporučujeme blastery na hranaté zásobníky, protože ničí náboje, více se sekají a déle se nabíjí !!!

 

v případě že, bude Váš potomek pokračovat ve své činnosti, čtěte dál zde

( triko )

 

© 2016 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode