... OSUD JE TO, CO SI SAMI PŘIPRAVÍME ...

CO JE NERFLIGA.

 

NERFLiga je Postupová soutěž tříčlenných družstev využívající airsoftových zbraní systému „NERF“. Hlavním organizátorem NERFLigy je Česká pedagogická komora. Na oblastních úrovních pak soutěž organizují vybraná Střediska volného času, kterým bude udělen certifikát „Oblastní koordinátor NERFLigy“. Certifikovaná SVČ mají právo pověřit další subjekty organizováním okresních a místních kol. Česká pedagogická komora funguje jako koordinátor oblastních kol. Celostátní finále NERFLigy organizuje přímo ČPK.

Jak tedy přesně turnaj NERFLigy vypadá? Takže ve zkratce: Skládá se z jednotlivých soubojů mezi dvěma tříčlennými týmy, každý hráč má na sobě terč. Tím nejdůležitějším je ale soupeřův terč na protilehlé straně hřiště. Úkol je zdánlivě jednoduchý – trefit se v daném čase co nejvíce náboji do terče soupeře. Zároveň je však třeba bránit vlastní terč a nedat se soupeřem zasáhnout, protože zásah hráče znamená jeho vyřazení ze hry. Taktizování a herní strategii napomáhají překážky rozestavěné na hřišti. Fyzický kontakt mezi protivníky je zakázán a dodržování pravidel sledují rozhodčí.

 

Zde níže můžete zhlédnout několik krátkých videi z turnajů NERF Ligy. Jak dobře uvidíte, vše je opravdu dobře organizováno a děti se nadmíru baví a jsou v pohybu, kdy společně komunikují (nesedí u počítačů či neesemeskují). A to je asi to nejhlavnější co pro děti chceme a zvláště co NERF Liga nabízí. Vytáhnout děti od počítačů, dát jim pohyb a zábavu  v kolektivu stejně zaměřených dětí.

 

... team v akci ...   ,  ... jak na to ...

 

© 2016 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode