... OSUD JE TO, CO SI SAMI PŘIPRAVÍME ...

7. DOPORUČENÝ NERF BLÁSTR A OCHRANNÉ BRÝLE.

 
Nedávno jsem narazil na článek, který jen stručně popisuje Nerf pistole. Proto jsem se hlavně klukům rozhodl udělat v nerfkách pořádek.
 

Co to teda NERF je? Zbraň, hračka?

Nerf jsou blastery (řekněme pistolky) od firmy Hasbro. První z nich byla vydána kolem roku 1990 a jmenovala se Airtech ball blaster. Jsou to převážně hračky, používají pěnové náboje a mechanické vystřelení. Není se třeba bát jisker, vysoké hlasitosti a při správném použití by nemělo dojít k úrazu. Do prodeje byly vydány stovky blástrů, většina z nich už se však oficiálně neprodává. Dají se využít pro hry, amatérské filmy, nebo dokonce soutěžní sport!

 

Jak se dělí?

1. podle podznačky

V roce 2002 vznikla 1. skupina: Super Soaker, to byly vodní pistole. Roku 2004 se přidala hlavní Nerf linie: N-strike. Později přidali další, každá série používala jiné náboje – disky, rakety, balónky atd. Dnes rozdělujeme nerfky takto:


a) N-strike elite (modro-oranžové klasické blastery různých systémů a velikostí)

b) N-strike modulus (bílo-zelené blastery určené pro kombinaci s příslušenstvím)

c) Zombie strike (zelené blastery s motivy zombie apokalypsy)

d) Rebel (fialovo-bílé blastery s holčičími motivy)

e) Doomlands (oranžové post-apokalyptické blastery)

f) Mega (červené balstery s většími náboji)

g) Accustrike (přesnější oranžovo-šedé blastery s lepšími náboji)

h) Rival (využívá pěnové kuličky!, modré a červené blastery)

 

2. podle mechanismu

a) mechanické/vzduchové: potažením páky a vložením náboje nabijete a stlačení spouště vytlačí vzduch ven, což vyrazí náboj – levnější, slabší, bezpečnější.

 b) elektrické/automatické a poloautomatické: zasunete zásobník, roztočíte posouvací kolečka (tzv. flywheel) a spoušť posune náboj do koleček – dražší, výkonnější, vyžaduje baterie.

 

Kde to mám sehnat?

Nerfky prodává samozřejmě již zmíněné Hasbro, ale najdete je v každém větším hračkářství. Dále jsou jich plné e-shopy. Já však doporučuji bazary, jako eBay. Za cenu 2 kvalitních elektrických blasterů mám asi 15 různých Nerf, všechny fungují. Stačí si vychytat dopravu, aby byla levná, nebo využít dopravní společnosti s možností virtuální adresy.

 

Nerf a sport?

Nerf se pomalu stává jakousi disciplínou, což mně přijde super. Už i v ČR se pořádají turnaje. Soutěž je na 2 týmy a v aréně s překážkami se snažíte svému protivníku dát GÓL. Já sám jsem se ničeho takového nezúčastnil, protože střílím mizerně. Je to rozhodně zábava ale i strategie a spolupráce

 

Jak to je s bezpečností?

Hlavní je si přečíst návod a vyzkoušet si nerfku. Pak stačí nemířit na hlavu a mít poblíž někoho dospělého. Ještě jedna věc, nikdy se do nabité nerfky nekoukejte a nestrkejte do ní prsty!

 

DOPORUČENÉ BLASTRY NERF V NAŠEM KROUŽKU

 

Za dobu své působnosti kroužku, jsme měli možnost vyzkoušet různé druhy NERF blasterů a mnoho dalších NERF blasterů jsme viděli na různých soutěžích v akci. Nemáme zájem nařizovat našim dětem v kroužku co mají používat za NERF blaster, avšak zkušenost a naše dosažené výsledky snad mluví za vše.

Tedy hlavně se NESMĚJÍ používat NERF blastery na elektrický pohon nebo se zabudovaným či přídavným laserovým zaměřovačem. Tyto NERF blastery ihned z tréninků i soutěží vyřazujeme! Na trénincích i v soutěžích se používají jen a pouze NERF blastery na klasické polyuretanové šipky (náboje) elite/accustrike na bubnový zásobník!

Děti potřebují NERF blastery krátké a lehké, aby se mohli dobře pohybovat, skrývat se za překážky a jejich NERF blaster neohrožoval velikostí a provedením sebe ani ostatní. Ostatně zásah do zbraně hráče způsobuje dle pravidel jeho vyřazení z části hry! Je hezké mít obrovskou zbraň, odstřelovačku a podobně (chápeme že se dětem líbí), ale v praxi v soutěži je k ničemu.

 

NERF blaster s vytahovacím plochým zásobníkem.

NERF blaster se zásobníkem má spousty nevýhod. Zásobník se musí vytáhnout, správně nabít a nasměrovat náboj, zatlačit náboje v zásobníku a zásobník narazit do NERF blasteru. Mno a ve finále se náboj pomačká v zásobníku nebo se NERF blaster díky špatnému náboji zasekne a je vymalováno. Náboj v zásobníku nebo seknutý NERF blaster vyřazuje hráče ze hry – nemůže hrát. Náboje se pomaly vkládají a  nedají se v průběhu hry upravovat a kontrolovat. NEDOPORUČUJEME!

 

NERF blaster s rotačním zásobníkem.

Při časovém přerušení hry, mají děti přibližně 30 sekund na nové nabití zbraní (ve hře smí mít jen 6 nábojů) a věřte čas je to ďábelský, pokud v čase stihne nabít hráč jen 1 náboj má smůlu. Nabití NERF blasteru je pak rychlejší pokud jde o typ bubínkového blasteru s přímím nabíjením. Náboje se snadno vkládají a rychle a dají se v průběhu hry upravovat a kontrolovat. DOPORUČUJEME!

 

DOPORUČUJEME.

 

NERF ELITE 2.0. COMMANDER RD - 6

NERF Commander RD-6, je z nové série NERF Elite 2020. Má rotační buben na 6 šipek, který není výklopný a nelze jej rukou volně otáčet (neničí se tak válec a mechanizmus otáčení) . Je lehčí než blastr Disruptor, lepší dostřel, přesnější střelba. Tři taktické lišty a možnost připnout prodlouženou pažbu nebo tlumič na hlaveň. Firma uvádí dostřel až 27 metrů (po odzkoušení je jistota na 20 metrů). Přesnost zásahu na 12 metrů. Blastr je dodávaný s 12 šipkami. Spoušť má dva systémy, rychle a jednotlivé střely.

 

Odzkoušen: 10 bodů z 10. Doporučujeme!

 

 

https://www.alza.cz/hracky/nerf-elite-commander-rd-6-d5885544.htm

https://www.spektrum.zone/nerf-elite-2-0-commander-rd-6

 

 

 

 

1. NERF N-Strike STRONGARM.

Střílí náboje do vzdálenosti až 27 metrů. Pumpovací rukojeť pro rychlou střelbu. Disponuje dvěma režimy střelby (po jednom výstřelu a všechny náboje rychle za sebou). Je lehká a dobře se s ní manipuluje. Má výklopný rotační zásobník na 6 nábojů.

 

  www.amazon.com/Nerf-N-Strike-Elite-Strongarm-Blaster/dp/B00DW1JT5G

 

 

2. NERF ELITE – DISRUPTOR.

Jedná se o manuální blastr, který střílí šipky ACCUSTRIKE, ELITE, EKIND, GOOKHA a X-SHOT až na vzdálenost 26 metrů. Nejprodávanější a nejoblíbenější Nerf blastr nyní i v novém vylepšeném provedení. Samotné tělo je vybaveno jednou vrchní taktickou lištou a okem pro přichycení ke karabině. Blastr je také vybavený otočným bubnem na 6 šipek, který se velmi jednoduše plní přední stranou. Díky designové změně, již není potřeba buben vyklápět z těla blástru.

Strongarm a Disruptor se považují za naprostý základ v arzenálu každého Nerf hráče. Je to perfektní blastr pro kohokoliv kdo chce začít s Nerfem a neví jaký blastr si pořídit, nebo chce levný ale zároveň výkonný blastr s rozumnou kapacitou šipek.

 

www.alza.cz/hracky/nerf-elite-disruptor-d4671228.htm?o=1

 

 

 

2. NERF DOOMLANDS – WAGABOND

NERF DOOMLANDS - VAGABOND je manuální blastr ze série DOOMLAND, který střílí šipky ACCUSTRIKE, ELITE, EKIND, GOOKHA a X-SHOT až na vzdálenost 29 metrů. Samotné tělo je vybaveno jednou vrchní taktickou lištou a 2x okem pro připnutí ke karabině/popruhu. Blastr má šesti hlavní a na jedno nabití vystřelí jednu šipku. Blastr se nabíjí jako pumpovací brokovnice.

 

www.zbozi.cz/vyrobek/hasbro-nerf-doomlands-vagabond/

 

 

 

Upozornění.

NERF blastry střílí projektily které mají úsťovou rychlost kolem 50-100 FPS, z tohoto důvodu je potřeba si při hraní chránit oči! NIKDY nehrajte Nerf bez vhodné ochrany očí, zásah jakéhokoliv projektilu do nechráněného oka může způsobit vážné zranění oka nebo ztrátu zraku! Prosíme, abyste tento fakt nepodceňovali, poškození zraku není sranda!

 

OCHRANNÉ BRÝLE.

 

NERF blastry střílí projektily které mají úsťovou rychlost kolem 50-100 FPS, z tohoto důvodu je potřeba si při hraní chránit oči! NIKDY nehrajte Nerf bez vhodné ochrany očí, zásah jakéhokoliv projektilu do nechráněného oka může způsobit vážné zranění oka nebo ztrátu zraku! Prosíme, abyste tento fakt nepodceňovali, poškození zraku není sranda!

Ochranné brýle jsou základ hry. Bez ochranných brýlí dítě hrát nesmí a je ihned ze hry při zjištění vyloučeno. Originální brýle NERF jsou k ničemu - bohužel (jak cenou tak kvalitou). Ochranné brýle jsou různého typu ale doporučujeme opravdu zcela obyčejné „pracovní“ se žlutým plexisklem (rozšiřuje a zjasňuje viditelnost).  Lze pořídit již za 70 Kč v prodejně s pracovními pomůckami GRANT (u zimního stadionu Karviná).

 

https://www.grand.cz

 

 

Tak pokud jste dočetli až sem, jste snad o něco moudřejší a zkušenější. Předpokládáme u nových dětí že první dva měsíce jim budeme tyto doporučené blastry na trénincích včetně brýlí zapůjčovat. Pak však již budeme vyžadovat aby blastry i brýle měli své a řádně označené.

 

Teď se vrhneme na další základní potřebu každého člena a tím je jeho vlastní tričko kroužku. Jak ho objednat, zakoupit a náležitě vybavit se dozvíte zde v odkazu níže (stačí na něj kliknout myškou a sám se otevře):

 

- tričko kroužku -

 

© 2016 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode