... OSUD JE TO, CO SI SAMI PŘIPRAVÍME ...

... EXPRES ZPRÁVY ...

 

Vážení rodiče (zákonní zástupci dětí), děti. Zde najdete expresní zprávy, různé novinky ohledně našeho kroužku, připomínky a drobnosti na které je třeba reagovat. Popřípadě i co se nám nelíbí, nebo různé testíky či dotazy na Vás členy nebo rodiče (zákonné zástupce dětí).

 

OBLASTNÍ POSTUPOVÉ KOLO

NERFLIGY ČR - BRUNTÁL 2019

 

V sobotu 7.12.2019 na Středisku volného času Bruntál, se uskutečnilo oblastní postupové kolo NERFLIGY ČR 2019 za Moravskoslezský kraj. Tohoto postupového kola se mohli zúčastnit vítězové základních místních kol pořádaných v jednotlivých zúčastněných městech a střediscích.

V této letošní herní sezóně se v Moravskoslezském kraji zapojilo 6 středisek SVČ Ostrava – Moravská Ostrava, SVČ Ostrava Zábřeh, DDM Kopřivnice, SVČ Nový Jičín, KSVČ Karviná a SVČ Bruntál). Podle počtu zúčastněných herních týmů v základních místních kolech, mohli tyto střediska ve dvou kategoriích vyslat příslušný počet herních týmů do tohoto dalšího postupového oblastního (krajského) kola na základě předem určeného klíče. Byli určeny dvě herní kategorie – mladší děti do 12 ti let a starší děti od 13 ti let (dle dosaženého věku v roce 2019).

Podle postupového klíče se mohlo zúčastnit v kategorii mladších dětí za SVČ Ostrava – Moravská Ostrava: 2 herní týmy, za SVČ Ostrava Zábřeh: 2 herní týmy, za DDM Kopřivnice: 4 herní týmy, za SVČ Nový Jičín: 2 herní týmy, za KSVČ Karviná: 4 herní týmy, za SVČ Bruntál: 1 herní tým.

Ve starší kategorii se pak mohlo zúčastnit dle postupového klíče za SVČ Ostrava – Moravská Ostrava: 1 herní tým, za SVČ Ostrava Zábřeh: 1 herní tým, za DDM Kopřivnice: 2 herní týmy, za SVČ Nový Jičín: 1 herní tým, za KSVČ Karviná: 2 herní týmy, za SVČ Bruntál: 1 herní tým.

 

Mladší kategorie.

KSVČ Karviná se po zvážení rozhodla vyslat v mladší kategorii pouze 3 herní, ale kvalitní týmy. SVČ Ostrava Zábřeh pak účast jednoho mladšího týmu odřekla. Nakonec se tedy sešlo v mladší kategorii 13 herních týmů a ve starší 8 herních týmů.

 

Mladší herní týmy byli rozděleny do 4 herních skupin, kdy tři skupiny byli po 3 herních týmech a čtvrtá byla po 4 herních týmech. V každé skupině mohl do čtvrtfinále postoupit vítěz dané skupiny. Týmy které obsadili druhé a třetí místo ve skupině postoupili do osmifinále, kde vítězové osmifinálových zápasů byli přiřazeni k vítězům skupin v čtvrtfinále. Za Karvinou se dostali všechny tři herní týmy do čtvrtfinále, kde však bohužel podlehli dva naše herní týmy a byli tak vyřazeny. Jediný Karvinský herní tým, který neprohrál ani svou skupinu, ani jediný zápas, byl nakonec tým „Killers“ (Klopec Václav, Firla Tobiáš a Kuděla Patrik) a vyhráli oblastní kolo Moravskoslezského kraje. Postoupili tak do finále NERFLIGY ČR 2019, které se uskuteční 15. února 2020 v Ivančicích u Brna.

Je nutné však i dodat, že ani ostatní mladší herní týmy z Karviné „Bílá stěna“ (Slavič Jakub, Lazarčík Aleš, Orlík Jan a náhradník Junga Matyáš) a „Dark team“ (Andódy Matyáš, Nastulczyk Martin, Mach Ondřej a náhradník Ludvik Patrik) si nevedli špatně. Mladší herní tým Bílá stěna, skončili na pátém místě a Dark team na místě šestém. Bylo vcelku škoda že tým Bílá stěna podcenil v osmifinále hru Ostravského týmu a i když se nakonec snažil okamžitými útoky vše dorovnat, čas byl neúprosný. Tým Dark tým, pak ihned ve své skupině podcenil první hru a v rozstřelu prohrál což jej nakonec vyneslo do osmifinále.

Jak jsem již uvedl v mladší kategorii nakonec postupují do finálového turnaje NERFLIGY ČR 2019, herní tým z Karviné a dva herní týmy z Ostravy. Na turnaji v mladší kategorii bylo mnoho nováčků (zvláště pak z Kopřivnice), kteří neměli prozatím žádnou zkušenost se soutěžemi a proto se i možná prosadili starší zkušení hráči. Přesto obdivuji i nasazení mladších hráčů z Kopřivnice a i z Ostravy, kteří do toho šli opravdu naplno a věřím že o mnohých ještě uslyšíme pokud v této hře vydrží.

 

Starší kategorie.

V starší kategorii se sešlo tedy jak jsem uvedl 8 herních týmů, které byli rozděleny do dvou herních skupin. Z každé skupiny pak do osmifinále postoupili první dva vítězné herní týmy. Naše středisko Karvinou zastupovali herní týmy „Rebelové“ (Stuchlík Jan, Drien Tomáš a Klopec Richard) a „Hraničáři“ (Kovařík Tomáš, Lamacz Martin a Dičík Karel), kdy každý herní tým byl v jiné skupině.

Ve své herní skupině se podařili týmu „Rebelové“ tuto skupinu vyhrát a postoupit do osmifinále. Naopak týmu „Hraničáři“ se nedařilo a všechny zápasy s rozdílem jednoho bodu prohráli a tudíž nepostoupili ani do osmifinále.

V osmifinále se utkal náš Karvinský herní tým „Rebelové“ nejprve s Novým Jičínem, který porazili a dostali se tak do semifinále. V semifinále byli poraženi herním týmem z Bruntálu a hráli tak nakonec o 3. – 4. místo s herním týmem Kopřivnicí. Zápas to byl zcela napjatý do poslední chvíle, kdy nakonec Karvinský tým „Rebelové“ herní tým Kopřivnice porazil v rozstřelu (nikdy nehrejte na rozstřel ale na jistotu!). Tím vyřadil dosud kralujícího vicemistra NERFLIGY ČR za rok 2018.  Karvinský tým „Rebelů“ tak postoupil do finále NERFLIGY ČR 2019 v Ivančicích u Brna, který se uskuteční 15.února 2020. Musím zde dodat že „Rebelové“ měli obrovské štěstí a měli by na sobě do finále hodně ještě co zlepšit a trochu více natrénovat.

Pokud jde o starší herní tým „Hraničáři“ nedá se úplně říct že by neměli žádné soutěžní zkušenosti (tedy všichni už na nějaké soutěži byli). Hrát taky na trénincích hrají a podle trenérky Zdeňky jim spíše chybělo více sebevědomí a střelby na přesnost a samozřejmě že v tomto věku i rychlost. Ale důležité je že to nevzdali a bojovali do konce.

Je však nutné dodat, že všechny překvapil systém zábran a tak jak byli postaveny. Zpočátku jsme z toho měli jisté obavy, ale nakonec to byla dobrá zkušenost a opět něco nového. Šance však měli všichni stejné (až na domácí kteří to již znali – ale tak je to vždy ve sportu pokud někdo je pořadatel, a je to tedy v pořádku).

 

Fair play.

Tato kolektivní hra se hraje vždy přednostně na základě pravidel, kdy pravidlo „fair play“ není součástí propozic NERFLIGY ale je pouze morální pravidlo jednotlivce. Tudíž pokud hrajeme hru na základě pravidel v týmu, je nutné dodržovat pravidla hry (rozhodčí je tu tedy dle pravidel aby rozhodoval o zásahu).

Pravidlo „fair play“ je tu pak teprve proto, že hráč který si je na 100% jist že byl zasáhnut (nemusí to vždy v zápalu hry cítit), hráčem který je ještě ve hře a nešlo nepřímí zásah – by měl zásah přiznat. Pokud rozhodčí rozhodne o zásahu, hráč nikdy nediskutuje že tomu tak není – od toho je trenér/rozhodčí. Laťku morálního pravidla „fair play“ má každý nastavenou a i my toto hráče jako jejich trenéři učíme. Není nikdo jiný tedy oprávněn než jeho vlastní trenér, tvrdit hráči že nehraje fair play (hráč vždy hraje podle pravidel týmovou hru – tak aby zbytečně nepoškodil nesprávným rozhodnutím svůj tým). Pokud tedy toto někdo cizí tvrdí našim hráčům, sám se nechová v rámci morálního pravidla „fair play“! Mohl bych zrovna uvést několik příkladů (pokřikování trenéra z postu trenéra na hrající tým = je to porušení pravidel NERFLigy, pokřikování trenéra na svůj herní tým z tribun = porušení pravidel NERFLigy, pohybování se po boční straně hřiště aniž jsem rozhodčí nebo v daném zápase trenérem a poučování hráčů a rozhodčích = porušení pravidel NERFLigy = pravděpodobně jiné morální pravidlo fair play pro sebe a pro jiné).

 

Poděkování.

Závěrem bych chtěl všem našim Karvinským týmům a jejich rodičům poděkovat za vzájemnou podporu, dětem pak za bojovnost, dodržování pravidel a kodexu chování a v neposlední řadě i hry fair play (i když cizí to vidí jinak). Fotky lze zhlédnout zde níže v odkazu:

 

 

- fotogalere kraj Bruntál 7.12.2019 -

 

 

!!! JSME MISTŘI MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE !!!

- zápis ZU 12.5.2019 -

V MINI KATEGORII 6 - 9 LET

V MLADŠÍ KATEGORII 10 - 12 LET

V STARŠÍ KATEGORII 13 - 15 LET

 

JSME STŘÍBRNÍ NERFÁCI ČESKÉ REPUBLIKY

- zápis ZU 2.2.2019 -

 

V neděli 27.1.2019 se uskutečnil v Ivančicích u Brna, závěr sezóny NERFLigy České republiky 2018. Tohoto finálového kola se zúčastnili herní družstva z 6 zapojených krajů z celé České republiky. Mnohé herní družstva se museli probojovat přes místní kola a krajské kola a jiné přímo z krajského kola, než se dostali až na vrchol do finále.

Již tradičně se finále uskutečnilo na SVČ Ivančice u Brna, tedy místě velmi špatně dostupném. Přesto sem opět přijelo bojovat v mladší kategorii 9 herních družstev a ve starší 5 herních družstev (původně mělo být 6 starších herních družstev).

Za Krajské středisko volného času Juventus, Karviná a sportovně zájmový kroužek NERF X TEAM, Karviná přijeli bojovat dvě herní družstva. Za mladší kategorii to bylo herní družstvo KOŠŤÁCI (Reicher Rastislav, Klopec Richard a Drien Tomáš), za starší kategorii to bylo herní družstvo REBELOVÉ ( Stuchlík Jan, Veneny Jan a Wendzel Jakub).

Mladší kategorii za nás převážně reprezentovalo bronzové herní družstvo z minulé herní sezóny, kdy v mladší kategorii obsadili v závěru sezóny na finále NERFLigy České republiky 2017, třetí bronzové místo. V mladším herním družstvu proběhla na poslední chvíli změna jednoho hráče náhradníkem za onemocněného hráče, kdy tato změna však neměla až takový význam pro dosažený výsledek ve finále tohoto mladšího herního družstva.

Starší herní družstvo mělo ve vedení kapitána původně z bronzového týmu za rok 2017 a jednoho vyloženě nováčka v tomto družstvu a soutěži. Herní tým na poslední chvíli posílil zkušenější hráč. Starší herní družstvo tak nemělo možnost se včas dobře sehrát a tomu i částečně napovídal výsledek celkového umístění ve finále ve starší kategorii.

Na místo finálových zápasů a zpět jsme se dopravili služebním autem, díky vstřícnosti vedení střediska a finanční podpory, neboť vlakem bychom cestovali tam a zpět 10 hodin. Tak jsme to zvládli za 4 hodiny.

Hned na začátku zavládl chaos, kdy se nedostavil jeden z herních týmů ve starší kategorii. Vedení finále NERFLigy rozhodlo o herním systému v této kategorii tak, že tomu nikdo neporozuměl. Stačilo pouze v tomto případě zahrát systémem každý s každým a nikoli to hrotit na dvě herní skupiny a play off. Výsledek by byl okamžitý a nemuselo se losovat kdo se s kým ve finále utká – čímž by jsme nedostali třeba dvakrát Kopřivnici. Naše herní družstvo starších REBELŮ hrálo dle mně velmi dobře a dokázalo že se zbytečně obávali dvou herních družstev z Kopřivnice. Prohráli sice o jediný herní bod ale na to že nebyli sehraní to byl excelentní výsledek, vezmeme li v úvahu že prohráli díky dvěma vlastním chybám (ale což už – i to se stává). Starší herní družstvo REBELŮ tak skončilo na 4. místě.

V mladší kategorii se nejprve hrálo systémem třech herních skupin, kdy dvě vítězné herní družstva z každé skupiny postoupili do semifinále. A zde nastal opět chaos ze strany vedení NERFLigy neboť nechali rozhodnout losem, které herní družstvo bude v semifinále hrát s kterým. Přitom stačilo dodržet herní klíč play off, kdy vítěz skupiny hraje s druhým v druhé skupině ...atd.

Naše mladší družstvo KOŠŤÁCI podcenilo herní družstvo z Vysočiny a opakovalo se něco podobného jako na kraji v roce 2016. Menší hráči, kteří nakonec ani nehráli žádnou agresivní hru tak porazili naše herní družstvo jen tím že vyčkávali a schovávali se. Je třeba dodat že asi i zasáhla vyšší moc, kdy se naši členové posmívali jistému hráči soupeře a herní družstvo podceňovali – toto herní družstvo je ve finále porazilo a získalo zlato. Naše herní družstvo mladších KOŠŤÁCI získali stříbro.

Je to zcela škoda, protože opravdu měli na zlato. Vždyť v kraji vyřadili úřadující mistry republiky a vícemistry republiky, kdy ve finále se nechali porazit vlastní chybou a taktikou vyčkávání. Bohužel ale opravdu mohli získat naposledy titul ve své mladší kategorii neboť příští sezónu již hrají za starší kategorii.

Snad se tedy obě herní družstva z vlastních chyb poučí a v příští sezóně vše dovedou k lepšímu výsledku. Oběma herním družstvům děkujeme za jejich ochotu, čas a pěkný výsledek za daných okolností. Fotky z turnaje lze shlédnout zde níže v odkazu:

 

- odkaz fotky -

 

FINÁLE NERFLIGY ČESKÉ REPUBLIKY - IVANČICE 2019

- zápis ZU 14.1.201 -

Blíží se zakončení letošní sezóny NERFLigy České republiky. Byli uskutečněny místní kola v Karviné, Kopřivnici, Bruntálu a Ostravě. Z těchto místních kol postoupili herní družstva do postupového krajského kola v Bruntále. Zde se pak utkalo 13 herních družstev v mladší kategorii a 5 herních družstev ve starší kategorii o postup do finále NERFLigy České republiky.

Za mladší kategorii postoupili tři herní družstva umístěné na prvních třech místech (Karviná, Bruntál, Ostrava) a za starší kategorii dvě družstva umístěné na prvních dvou místech (Kopřivnice obsadila obě místa). V jednání tak byla „divoká karta“ za aktivitu v Moravskoslezském kraji pro čtvrté herní družstvo v mladší kategorii.

Po mé vlastní úvaze a znovu prostudování organizačních pokynů k propozicím NERFLigy ČR, mně nezbylo než vznést námitku vedení NERFLigy ČR, na neregulérnost určeného počtů herních družstev v starší , postupujících z Moravskoslezského kraje do finále. Argumentoval jsem počtem odehraných základních místních kol v kraji a jedním odehraným krajským kolem, kdy dle uznání počtu turnajů v tomto kraji a plném zastoupení obou kategorii, zákonitě musí v každé kategorii postoupit stejný počet herních týmů do finále.

Vedení NERFLigy ČR tento argument vzalo v potaz a vyhodnotilo jako správný a oznámilo mi, že tudíž i třetí umístěné herní družstvo v starší kategorii na krajském kole v Bruntále má nárok na účast ve finále. Nebylo tedy nutné čekat na udělení „divoké karty“ za aktivitu v Moravskoslezském kraji.

 

... K udělení „divoké karty“ za aktivitu v Moravskoslezském kraji mám taktéž výhrady, protože pokud by byla udělena, měla by být opět pro obě kategorie jenž se na aktivitě podíleli. Popřípadě „divoká karta“ nemá automaticky připadnout dalšímu hernímu družstvu v pořadí krajského kola daného kraje, ale po vzájemné diskuzi, středisku které k získání nejvíce přispělo. Možností je více ...

 

CO Z TOHO TEDY PLYNE.

 

Do finálového (republikového kola) NERFLigy České republiky, tak za Karvinou postoupil jedeno herní družstvo v mladší kategorii a jedno herní družstvo ve starší kategorii. Kdy finálové (republikové) kolo NERFLigy ČR se uskuteční v neděli 27.ledna 2019, v Ivančicích u Brna. Postupující herní družstva jsou:

 

A) Mladší tým – KOŠŤÁCI – Reicher Rastislav, Klopec Richard a Ludvik Patrik

B) Starší tým – REBELOVÉ – Stuchlík Jan, Wendzel Jakub a Rigo Tomáš

 

PROPOZICE FINÁLE NERFLIGY – IVANČICE 2019

 

Datum konání

Neděle 27. ledna 2019, od 08:00 – 15:15 hodin (předpoklad ukončení)

 

Místo konání

Sportovní hala Ivančice

Rybářská 1202, 664 91 Ivančice

 

Časový harmonogram

08:00 - 08:30      prezence účastníků

08:40 - 09:00      slavnostní zahájení

09:00 - 15:00      základní a finálové turnaje

15:15                   slavnostní vyhlášení vítězů

 

INFORMACE PRO POSTUPUJÍCÍ HERNÍ DRUŽSTVA KARVINÁ

 

A) Mladší tým – KOŠŤÁCI – Reicher Rastislav, Klopec Richard a Ludvik Patrik

B) Starší tým – REBELOVÉ – Stuchlík Jan, Wendzel Jakub a Rigo Tomáš

 

Doprava na místo soutěže a zpět.

Všichni dětští účastníci soutěže budou na místo konaní soutěže, dopraveny služebním 8 místním vozidlem. Vozidlo bude řídit zkušený zástupce ředitele KSVČ Juventus, Karviná – Jan Firla, Ing.

Náklady účastníků soutěže.

200 Kč / účastník na náklady dopravy tam a zpět, pitný režim. Tato částka bude uhrazena na účet střediska na základě zaslaného variabilního čísla na email adresu zákonných zástupců dětských účastníků, nejpozději do 22. ledna 2019.

Místo srazu účastníků k odjezdu.

V neděli 27.ledna 2019, v 05:00 hodin před vchodem do obchodního domu Prior v Karviné. Auto bude přistaveno na parkovišti před tímto obchodním domem Prior Karviná. Pokud nebude domluven idividuální rozvoz.

Místo návratu účastníků ze soutěže.

V neděli 27.ledna 2019, v19:00 hodin před vchodem do obchodního domu Prior v Karviné. Auto bude přistaveno na parkovišti před tímto obchodním domem Prior Karviná. Přesnou dobu příjezdu upřesníme v průběhu jízdy esemeskou na kontaktní tel. zákonných zástupců. Pokud nebude domluven idividuální rozvoz.

Základní vybavení účastníků soutěže.

Vlastní schválený NERF blaster (řádně viditelně označen), vlastní ochranné brýle, tenisky do tělocvičny, sportovní oblečení do tělocvičny, ručník (sprchový gel), mikinu (bude chladno pokud nebudete hrát), láhev na pití 2 litry (na cestu s pitím), svačinu na cestu, průkaz pojištěnce, souhlas zákonných zástupců dítěte cestovat osobním vozidlem. Vše si můžete sbalit do sportovní tašky v autě je místa dost.

 

Stravování a pitný režim.

Členové herních týmů a doprovod mají zajištěn zdarma oběd a dopolední a odpolední svačinku včetně pitného režimu po celou dobu turnaje.

 

Doprovod – kontakt po dobu soutěže.

Uriček Zdeněk tel: 733439519,

Zdeňka Grinvalská tel: 731635550

 

ROZDĚLENÍ TRÉNINKU II. POLOLETÍ ŠK.ROKU 2018/2019

- zápis ZU 30.12.2018 -
 
Vážení rodiče našich členů kroužku, členové NERF X TEAM, Karviná,
nastala situace kdy zájemců o činnost tohoto našeho sportovně – zájmového kroužku je více než dost a stává se nám že bohužel spousty zájemců musíme odmítat. Není v našich silách vyhovět všem případným novým zájemcům, bez toho aniž by jsme se kvalitně postarali o přípravu pro naše stávající členy tohoto kroužku.

V současné době pro chod tohoto kroužku pracují tři trenéři starší 18 ti let a jeden instruktor mladší 15 ti let. Jsme tedy omezeni počtem jak trenérů a instruktorů, tak i časovým rozpisem tréninků pro náš kroužek NERF X TEAM, Karviná. Kdy bohužel nikde v tělocvičně v Karviné, v současnosti není volné místo.

Protože chceme opravdu kvalitně trénovat a dát prostor tak všem našim stávajícím členům, aby měli možnost trénink opravdu prožít naplno a kvalitně se připravit, rozhodli jsme se provézt radikální změnu. S touto změnou jsme Vás rodiče našich stávajících členů informovali předem na Vašich emailových kontaktních adresách uvedených v přihláškách do kroužku. Oč tedy jde:

Současní členové kroužku (38 dětí) bude rozděleno na tři týmy ALFA, BETA a GAMA. Všechny týmy budou nadále trénovat vždy v úterý v tělocvičně ZŠ a MŠ Školská, Karviná. Změní se pouze počet členů v jednotlivých týmech na maximální počet 12  dětí, kdy každý tým bude mít jiný zahajovací čas a konec pravidelného tréninku.

 

Co je zahajovací čas tréninku? Zahajovací čas tréninku je čas, kdy jsou již děti převlečeny a plně připraveny v tělocvičně na zahájení daného tréninku. Trénink je zahájen pravidelným nástupem všech zúčastněných na kterém se rozdělují ihned děti do tréninkových herních družstev (kdo není včas na nástupu není zařazen do herního družstva a popřípadě jde tam kde je volné místo, ztrácí tak i body za včasnou docházku). Myslím že je to dost jasně vysvětleno!

Co je to ukončení tréninku? Deset minut před ukončením tréninku se zapisují body do vojenských knížek, následně po zápisu je určen nástup všech a trenér konající službu oznámí ukončení tréninku (tedy čas celého tréninku, tak jak je dle rozpisu) a děti odcházejí do šaten se převléct a odejdou domů (buď samostatně nebo čekají na své rodiče – tak jak je uvedeno v přihlášce).

Rozehřívačka. Prvních 5  minut tréninku je věnováno nějaké cvičební nebo pohybové hře na rozehřátí daného týmu. Následně pak trénují určené herní družstva na základě pokynů jejich určeného trenéra (instruktora) tohoto tréninku. Rozehřívačka je vždy součástí osobního bodování jednotlivce a získané body se zapisují do vojenské knížky. Druh rozehřívačky určuje daný tréner (instruktor).


Rozdělení týmů a času tréninku.

ALFA (15:30 – 16:40 hodin) - (1) Calabro Dorian, (2) Kubíček Vít, (3) Lazarčík Aleš, (4) Medviď Michal, (5)  Weissmann Matouš, (6) Weissmann Vojtěch, (7) Holovka Ondřej, (8) Svrček Jan, (9) Osička Patrik, (10) Janulek Martin, (11) Kuncz Lukáš, (12) Osička Tomáš

GAMA ( 16:30 – 17:40 hodin) - (1) Slavič Jakub, (2) Orlík Jan, (3) Němeček Martin, (4) Zehnula Matouš, (5) Boris Ivanov, (6) Andódy Matyáš, (7) Toma Dominik, (8) Hudziec Roman, (9) Bielczyk Robin, (10) Nastulczyk Martin, (11) Smyček Ondřej, (12) Krzystek Dominik.

BETA (17:30 – 18:40 hodin) - (1) Stuchlík Jan, (2) Wendzel Jakub, (3) Kovařík Tomáš, (4) Klopec Richard, (5) Klopec Vašek, (6) Ludvik Patrik, (7) Reicher Rastislav, (8) Dičík Karel, (9) Kacz Dominik, (10) Veneny Jan, (11) Drien Tomáš, (12) Lamacz Martin, (13) Kubátko Tomáš, (14) Kuděla Patrik.

 

Požadavek na rodiče.

Tak jak jsme již uvedli v informačním emailu, požadujeme potvrzení na uvedený kontaktní email (Zdeněk), že se Vaše dítě bude i v II. pololetí šk. roku 2018/2019 našim členem a zda souhlasíte s uvedeným rozpisem tréninků na toto další pololetí. Informujte nás popřípadě i pokud Vaše dítě dále již našim členem nebude. Na tuto informaci čekáme maximálně do soboty 5.1.2019, kdy po tomto datu považujeme vše za vyřízené a Váš automatický souhlas s daným rozpisem.

Platba členského za II. pololetí šk.roku 2018/2019.

Pro členy z minulého I. pololetí šk. roku 2018/2019, platí že členský příspěvek musí být připsán na účet střediska s určeným variabilním symbolem (pro každého člena je určen) nejpozději do 15. 1. 2019. Bez určeného variabilního symbolu není platba dohledatelná a vše se komplikuje. Platby, jejich provedení a reklamace jdou mimo trenéry, kdy vše si vyřizují osobně rodiče daných členů přímo se střediskem. Trenér je tu od toho aby trénoval. Platbu lze provézt převodem z účtu, platbou složenkou nebo platbou přímo na středisku (na ekonomii nebo recepci – ale vždy s variabilním symbolem). Variabilní symbol bude zaslán na kontaktní email rodičů uveden v přihlášce člena. Platba neuhrazena na daný účet včas může být považována za ukončení činnosti daného člena a uvolnění daného místa bez možnosti zpětné opravy (tak to vyžaduje středisko).

 

LASER GAME - OSTRAVA 2018

- zápis ZU 25.12.2018 -
 
V sobotu 15.12.2018 se uskutečnil turnaj přihlášených herních týmů kroužku NERF X TEAM z Alfy a Bety. Celkem se přihlásilo 28 dětí (včetně instruktorů) a dva vedoucí. Hra proběhla v  Laser Game centrum Horník Ostrava, kdy se všichni hráči rozdělily na pět herních týmů (tedy vedoucí herních týmů a vždy jeden hráč byli již předem určeni - zbytek se dělili tito zůčastnění hráči). Hrálo se systémem každý tým proti každému týmu, kdy rozhodující bylo skóre bodů mezi jednotlivými herními týmy.
 
Výsledek turnaje. Spočítal jsem veškeré body získané daným týmem v jednotlivých hrách a tyto sečetl. Výsledky součtu, pak určili pořadí jednotlivých herních týmů. Jednotlivce jsem pak nebodoval jako celkové umístění ale umístění v jejich vlastních týmech. Systém vypočítávání skóre je daný systémem Laser Game centra a musím přiznat že jsem ho nepochopil ani já, ale body byli jasné. Myslím že všichni hráli s plným nasazením a i když nepochopili kdy je dobré střílet a kdy ne, tak je to i tak bavilo.
 
TABULKY VÝSLEDKŮ TÝMŮ
 
MODRÝ TÝM
Pořadí
v týmu
Hráč Úspěšnost Zásahy Skóre
78650
1. Klopec
Richard
12% 243 23850
2. Stuchlík
Jan
16% 212 20100
3. Reicher
Rastislav
15% 144 13550
4. Klopec
Václav
9% 152 12500
5. Ludvik
Patrik
12% 140 9750
6. Weissmann
Matouš
7% 55 -1100

 

ZELENÝ TÝM
Pořadí
v týmu
Hráč Úspěšnost Zásahy Skóre
48900
1. Kacz
Dominik
18% 191 13450
2. Dičik
Karel
10% 182 11000
3. Drien
Tomáš
15% 128 6950
4. Šišlák
Ondřej
13% 158 6300
5. Němeček
Martin
8% 134 5650
 
6. Šišlák
Kryštof
28% 109 545

 

RŮŽOVÝ TÝM
Pořadí
v týmu
Hráč Úspěšnost Zásahy Skóre
44950
1. Firla
Tobiáš
13% 237 19700
2. Andódy
Matyáš
9% 171 9400
3. Kovařík
Tomáš
9% 149 7250
4. Veneny
Jan
13% 159 6300
5. Nastulczyk
Martin
13% 92 2250
6. Medviď
Michal
8% 79 50

 

ČERVENÝ TÝM
Pořadí
v týmu
Hráč Úspěšnost Zásahy Skóre
44750
1. Lamacz
Martin
14% 200 13100
2. Svrček
Jan
8% 172 11550
3. Grinvalská
Zdeňka
11% 143 10000
4. Ivanov
Boris
7% 101 4700
5. Kubíček
Vít
7% 112 4100
6. Weissmann
Vojtěch
6% 60 1300

 

ŽLUTÝ TÝM
Pořadí
v týmu
Hráč Úspěšnost Zásahy Skóre
32500
1. Slavič
Jakub
8% 247 15750
2. Wendzel
Jakub
13% 184 11850
3. Osička
Patrik
11% 143 6850
4. Lazarčík
Aleš
10% 62 2000
5. Orlík
Jan
11% 64 -550
6. Calabro
Dorian
6% 56 -3400

 

Takže toto jsou výsledky jednotlivých herních týmů. Určitě pro Ty kteří zde byli poprvé to byl prima zážitek a ví oč půjde příště. Určitě si tuto akci ještě jednou ke konci roku zopakujeme a snad se bude lépe dařit. Děkujeme všem zůčasněným za fajn akci.

 

KRAJSKÉ KOLO NERFLIGY - BRUNTÁL 2018

 
- zápis ZU 25.12.2018 -
 
V sobotu 24.10. 2018 se uskutečnilo další  postupové kolo NERFLigy České republiky, tentokrát krajské na Středisku volného času Bruntál. Do tohoto postupového kola se z NERF X TEAMU nominovali 4 družstva mladších hráčů (do 13 ti let) a jedno starší družstvo hráčů (od 13 ti let), na základě výsledků místního postupového kola Karviná 27.10. a doplňujícího 20.11.2018 (v rámci pravidelného tréninku). Krajského kola se zůčastnili tyto družstva s těmito hráči:
 
Mladší (do 13 ti let).
 
01. Košťáci - Reicher Rastislav, Klopec Richard, Ludvik Patrik
02. Draci - Drien Tomáš, Firla Tobiáš, Kovařík Tomáš
03. Kokosáci - Nastulczyk Martin, Klopec Vašek, Hudziec Roman
04. Hraničáři - Kacz Dominik, Dičík karel, Kuděla Patrik
 
Starší (od 13 ti let)
 
01. Rebelové - Stuchlík Jan, Wendzel Jakub, Rigo Tomáš
 
Celkem se nakonec ze všech okresů do této krajské postupové soutěže NERFLigy České republiky nominovalo 13 herních družstev z mladší kategorie (Bruntál 2, Karviná 4, Kopřivnice 4, Ostrava 3) a 5 družstev ze starší kategorie (Bruntál 1, Karviná 1, Kopřivnice 2, Ostrava 1). Počet jednotlivých herních družstev z daných okresů byl určen na základě domluveného klíče, podle toho kolik herních družstev v dané kategorii se zůčastnilo v daném okrese okresního (místního) kola (popřípadě dohromady i více kol).
 
Postupový klíč krajského kola Bruntál.
Platilo že v okresním kole (místním) při 1 - 5 zůčastněných družstev postupuje do kraje 1 herní družstvo, při 6 - 10 zůčastněných družstev postupují do kraje 2 družstva, při 11 - 15 zůčastněných družstev postupují do kraje 3 družstva, při 16 - 20 zůčastněných družstev postupují do kraje 4 družstva. Bylo určeno že maximálně mohou postoupit jen 4 družstva do kraje za každé okresní (místní) kolo.
 
Mladší kategorie. V Bruntále byly v mladší kategorii vytvořeny 4 herní skupiny, kdy z každé herní skupiny postupovali dvě nejlepší herní družstva do semifinále. V semifinále se pak utkali tyto herní družstva na základě systému play off (tedy nejlepší v jedné skupině s druhým nejlepším v druhé skupině a naopak...). Vítězové v semifinále se pak utkali o 1. až 4. místo a zároveň o postup do finále NERFLigy České republiky v Ivančících 27.1.2019. Za mladší kategorii se mají zůčastnit z Moravskoslezského kraje pouze tři herní družstva (čtvrté herní družstvo je v jednání na základě udělení mimořádné divoké karty - záleží na počtu mladších družstev z celé ČR).
 
Starší kategorie. V Bruntále starší kategorie hrála systémem každý herní tým s každým. Bodový výsledek za jednotlivé utkání pak určila pořadí a nominaci herních týmů na finále NERFLigy České republiky v Ivančicích 27.1.2019. Za starší kategorii se má zůčastnit z Moravskoslezského kraje pouze dvě herní družstva (třetí herní družstvo je v jednání na základě udělení mimořádné divoké karty - záleží na počtu starších družstev z celé ČR).
 
Postupový klíč NERFLigy České republiky. 

Z krajů, kde se konaly méně než 3 místní turnaje (= turnaj, z kterého se postupuje na turnaj krajský) v dané kategorii postupuje do finále jeden tým z každé takto odehrané kategorie. Z krajů, kde proběhlo 3-5 místních turnajů v dané kategorii postupují do finále týmy dva za každou takto odehranou kategorii. Z krajů, kde se uskutečnilo více než 5 místních turnajů postupují až tři týmy z každé takto odehrané kategorie.

 

Samotný průběh turnaje. Hrálo se v dvou určených prostorech - v tělocvičně (mladší kategorie) a v aule (starší kategorie). Rozhodovali rozhodčí vždy se střídající z více okresů na základě propozic NERFLigy ČR.

Mladší kategorie. Všechny naše mladší herní družstva z Karviné se probojovali ve své skupině do semifinále a musím říct že mně velmi příjemně překvapili všechny svým plným nasazením a vzájemnou spoluprací a taktikou. Dokázali vyřadit úřadující mistry i vícemistry NERFLigy České republiky 2017. Bohužel jak už to bývá v play off, nakonec museli dvě naše herní družstva hrát proti sobě v semifinále a tak jedno naše družstvo vyřadit z postupu do finále (pravdou je že takto to špatně vyšlo i Ostravě).

V semifinále pak podlehly naše dvě herní družstva týmu Ostravy a týmu Bruntálu. Do finále NERFLigy České republiky v Ivančicích 27.1.2019 se probojoval nakonec pouze jedno herní družstvo z Karviné, a to Košťáci. Doufejme že takto budou hrát i v samotném finále NERFLiogy ČR v lednu v Ivančicích. Tímto děkujeme všem herním družstvům z Karviné za mladší kategorii, byli jste úžasní a věříme že v budoucnosti pokud to nevzdáte mají se soupeři jistě nač těšit :-).

Starší Kategorie. Naše jediné starší herní družstvo z kroužku, bylo složené zcela narychlo a bez větší přípravy. Přiznám se že jsme nějaký větší výkon neočekávali, a hle přesto překvapili. Je třeba upřímně říct že největším tahounem a zkušeným hráčem byl Honza. Nepodařilo se sice porazit bývalé mistry a vícemistry NERFLigy České republiky 2016 (dříve za mladší kategorii), ale podařilo se získat medailové místo v krajském kole. Bohužel postupují do finále pouze prvé dvě herní družstva a to tedy družstva z Kopřivnice. Šance však je tu stále a to v podání možného získání divoké karty - tedy postupu třetího družstva. Tímto děkujeme za super účast staršímu týmu a doufáme že se nakonec do finále dostanou.

 

TABULKA MLADŠÍ

 
 
A
SKUPINA
KOŠŤÁCI NETOPÝŘI VEMÍNKA OSTRAVA A BODY SKÓRE MÍSTO
KOŠŤÁCI (KA)   3:1 1:0 2:1* 8 +4 1
NETOPÝŘI (BR) 1:3   3:12 1:4 0 -11 4
VEMÍNKA (KO) 0:1 12:3   1:2* 4 +7 3
OSTRAVA A (OS) 1:2* 4:1 2:1*   6   2

 

B
SKUPINA
DRACI STŘELA OSTRAVA B BODY SKÓRE MÍSTO
DRACI
 (KA)
  5:3 4:5* 4 +1 2
STŘELA
 (KO)
3:5   2:4 0 -4 3
OSTRAVA B
(OS)
5:4* 4:2   5 +3 1

 

C
SKUPINA
KOKOSÁCI ŠKORPIONI PŘÍLIV BODY SKÓRE MÍSTO
KOKOSÁCI
(KA)
  4:1 0:2 3 +1 1
ŠKORPIONI
(BR)
1:4   5:2 3 +0 2
PŘÍLIV
(KO)
2:0 2:5   3 -1 3

 

D
SKUPINA
KOKOSÁCI ŠKORPIONI PŘÍLIV BODY SKÓRE MÍSTO
HRANIČÁŘI
(KA)
  2:0 7:0 6 +9 1
PLUSKA
(KO)
0:2   1:3 0 -4 3
OSTRAVA C
(OS)
0:7 3:1   3 -5 2

 

SEMIFINÁLE MLADŠÍ

1. Košťáci - Draci = postupují Košťáci

2. Ostrava A - Ostrava B = postupující Ostrava A

3. Kokosáci - Ostrava C = Ostrava C

4. Škorpioni - Hraničáři = Škorpioni

 

FINÁLE MLADŠÍ - POSTUP NA FINÁLE ČR

1. Košťáci "Karviná"

2. Škorpioni "Bruntál"

3. Ostrava A "Ostrava"

4. Ostrava C "Ostrava" (pouze pokud bude udělena divoká karta)

 

TABULKA STARŠÍ

 

A
SKUPINA
REBELOVÉ GLOBÁL WORMS TYGŘI OSTRAVA BODY SKÓRE MÍSTO
REBELOVÉ
 (KA)
  1:3 0:4 3:1 1:0 6 -3 3
GLOBÁL
 (KO)
3:1   1:2* 4:1 6:2 10 +8 2
WORMS
 (KO)
4:0 2:1*   9:2 3:0 11 +15 1
TYGŘI
 (BR)
1:3 1:4 2:9   2:3 0 -13 5
OSTRAVA
 (OS)
0:1 2:6 0:3 3:2   3 -7 4

 

FINÁLE STARŠÍ- POSTUP NA FINÁLE ČR

1. Worms armagedon "Kopřivnice"

2. Globál elite "Kopřivnicel"

4. Rebelové "Karviná" (pouze pokud bude udělena divoká karta)

 

Chtěl bych poděkovat za super pomoc s doprovodem dětí panu Jaroslavu Kudělovi bez kterého by jsme mnohé děti těžko sami zvládli (některé dokonce zjistili že bez mobilu se dá žít :-). Děkuji i Šišlákovi Kryštofovi za vydatnou pomoc a vedení týmu starších. No a nakonec samozřejmě rodičům všech zůčastněných dětí za jejich nabalení a ranní vstávání. Dík

VRÁCENÍ PLATBY NA AKCI ZPĚT - POSTUP

- zápis ZU 11.10.2018 -

 

Některým účastníkům akce se již stalo že se přihlásili na akci nebo soutěž a následně onemocněli nebo měli jinou neodkladnou záležitost, která jim znemožnila účast na dané akci nebo soutěži. Samozřejmě že o tomto předem informovali (popřípadě dodatečně) organizujícího trenéra, jak je slušností a zvykem v dobré společnosti.

Následně má takový účastník nárok na vrácení celé nebo adekvátní částky (na základě provozního řádu střediska). Tato částka se však nevrací zcela automaticky a vrácení částky není záležitostí mezi trénerem a členem (zákonným zástupcem). O vrácení dané částky musí každý člen - zákonný zástupce člena (který se ze závažných důvodů nezůčastnil), žádat písemně středisko. Je to tedy věc mezi střediskem a členem - zákonným zástupcem.

Na základě písemné žádosti, kterou si musí vypracovat každý žadatel sám a její doručení na středisko (recepce nebo ekonomické oddělení), pak v souladu s provozním řádem střediska danou částku nebo její nárokovou část obdrží. Žádost musí obsahovat jméno a příjmení účastníka, datum narození účastníka, jméno zájmového kroužku a akce nebo soutěže které se účastník nezůčastnil, o jakou částku jde, zdůvodnění proč se účastník nezůčastnil (středisko může žádat o doklad neúčásti - nemoc atd., v závažnějších případech). O vrácení částky lze žádat pouze do určité doby po skončení akce (info je na středisku).

Bohužel takto je to nastaveno a takto to vyžadují správní a dozorové orgány nad střediskem. Tyto věci jdou mimo vedení kroužku a trenéři tuto situaci nemohou nijak ovlivnit.

 

AKTUÁLNÍ ZMĚNA TRÉNINKŮ NA I. POLOLETÍ ŠK. ROKU 2018/2019

- zápis ZU 11.10.2018 -

 

! Upozornění - změna prvního tréninku - aktuální stav !

V současné době je oprava tělocvičny na ZŠ a MŠ Školská, Karviná již dokončena. Tréninky tak budou od (úterý) 6.11.2018, již v této tělocvičně. Sraz na první trénink v této tělocvičně bude u vchodu do družiny této školy v úterý 6.11.2018 v 15:15 hodin (team ALFA) a v úterý 6.11.2018 v 16:45 hodin (team BETA). V úterý 30.10.2018 trénink nebude z důvodů podzimních prázdnin. Děkujeme za pozornost a těšíme se na všechny v nových prostorech této tělocvičny.

 

Děkujeme za pochopení a spolupráci. Zdeněk a Zdeňka

 

 

FINÁLE NERFLIGY ČR - IVANČICE 10.2.2018

- zápis ZU 11.2.18 -

 

Letošní sezóna NERFLigy 2017 byla ukončena finálovými zápasy postupujících soutěžních družstev z oblastních (krajských) kol do finálového turnaje NERFLigy ČR , dne 12.2.2018 ve sportovní hale v Ivančicích u Brna. Celkem se nominovalo 11 herních družstev v mladší kategorii z 9 krajů České republiky a 4 herní družstva ve starší kategorii z 4 krajů (mnohé kraje starší děti bohužel zatím nemají).

Z předběžného přehledu lze říct že celkem bylo v letošní sezóně NERFLigy ČR zapojeno ve všech postupových stupních 245 herních družstev, což dělá nějakých (+-) 735 dětí v obou kategoriích . Nejaktivnější byl tak jako i minulý rok Moravskoslezský kraj v počtu zapojených okresů a středisek.

Z našeho Moravskoslezského kraje se nakonec po jednotlivých místních (okresních) kolech až přes oblastní (krajské) nominovali do finále NERFLigy ČR v mladší kategorii 3 herní družstva (Karviná - Rebelové a Kopřivnice - Kokosi a Žížali) v starší kategorii pak 1 herní družstvo (Bruntál - Panteři). Našemu Moravskoslezskému kraji se podařilo splnit na 100% naše předpoklady, kdy všechny nominované herní družstva získali medailové umístění.

Mistři NERFLigy ČR za sezónu 2016 (Kopřivnice) v mladší kategorii jednoznačně opět prokázala připravenost a přestože jejich původní herní družstvo (mistři z roku 2016) nepostoupili do finále, dokázali s nováčky nejen uhájit svůj mistrovský titul NERFLigy ČR, ale dokonce i získat druhé místo ve finále, titul vícemistra NERFLigy ČR za rok 2017. Herní družstvo z Karviné, tak obsadilo třetí místo. Nezahálelo ani herní družstvo z Bruntálu (vícemistři za rok 2016 v mladší kategorii) a probojovali se až na první zlaté místo a stali se tak mistři NERFLigy ČR za rok 2017 ve starší kategorii. Dalo by se tedy říci že zcela na finále NERFLigy ČR dominoval Moravskoslezský kraj.

 

Blahopřejeme tak všem našim protihráčům mistrům i vícemistrům a musíme říct že to bylo pěkné sportovní setkání a boj o medaile opravdu čestný a nelítostný. Už se připravujeme na novou sezónu a nic neponecháme náhodě, přátelé takl se těšte.

 

... A teď tak trochu k našemu pohledu na účast našeho herního družstva

Rebelů z Karviné ...

 

Náš herní tým Rebelů (Stuchlík Jan, Reicher Rastislav a Klopec Richard) prošli do finále ve stejném složení přes místní kolo, oblastní kolo až do finále bez jediné porážky. V tomto duchu pokračovali i na finále NERFLigy v Ivančicích, kde opět nebyli ani jednou poraženi (jediný jejich zápas který skončil remizou a rozstřelem nelze považovat za prohru, neboť v rozstřelu jde čistě o náhodu). Prošli tedy z našeho pohledu s čistým štítem a všechny nás opravdu příjemně překvapili i když díky systému hry nakonec zkončili na třetím místě.

 

Spolupracují navzájem již druhou sezónu NERFLigy a není zanedbatelné zjištění že se opravdu zápas od zápasu zlepšují. V první účasti v oblastním kole (v Bruntále) za rok 2016 se nenominovali do finále NERFLigy. Nezaháleli a vzali si z toho ponaučení i díky chybnému podcenění jednoho soupeřícího družstva z Kopřivnice. V letošní sezóně NERFLigy se nám tak v Karviné podařilo dát dohromady perfektní dvě herní družstva na oblastní kolo v Bruntálu, kde jsme se ve finále utkali opět s dvěma družstvy (věčnými soupeři z Kopřivnice :-). Herní družstvo Karviné - Rebelů hladce zvítězilo nad Kopřivnicí ale druhé družstvo Karviné - Retardi podlehli Kopřivnici a tak Kopřivnioce do republiky nominovala dvě herní družstva - Kokosi a Žížali.

 

Naši kluci na finále NERRFLigy ČR  v Ivančicích hráli dle nás zcela exklusivně a mnohdy kdy jsme my tréneři nat daným zápasem už lámali hůl, dokázali udržet ve svém družstvu rozvahu, nezlomit se a zvrátit během posledních 40 sekund výsledek o celé tři zásahy vyrovnat a většinově výhrát. Takto opravdu excelentně hráli až do finále o souboj o medailové místa. Zde však opět narazili na našeho věčného rivala Kopřivnici a v zápase v kterém prohrávali až o 3 body, dokázali se zkoncentrovat a tento zápas v několika posledních sekundách a díky své chladnokrevnosti, sehranosti a dobré taktice sice nevyhrát ale remizovat. Rozhodnout tak nakonec měli rozstřely na terč.

 

Roztřely byli tři kola nerozhodné, kdy se střídali hráči postupně vždy z jednoho herního družstva a pak vždy z druhého. Každý hráč z předem určené čáry střílel na terč na znamení písknutí hlavního rozhodčího. Hned na začátku udělal chybu hráč Kopřivnice, ale bohužel stejnou chybu udělal i hráč náš (Rasťa), pak vše až do třetího roztřelu probíhalo beze změn a vyrovnaně. V poslední střele však náhle rozhodčí zastavil našeho hráče (Rišu) a začal něco vysvětlovat, což mohlo rozhodit soustředění našeho hráče a ten se netrefil. Díky tomu zaslouženě vyhrálo herní družstvo Kopřivnice a postoupilo o sobou o 1. a 2. místo proti druhému svému družstvu z Kopřivnice.

 

Náše herní družstvo Rebelů tak pokračovalo v zápase o 3. a 4. místo s Prahou a jednoznačně zvítězilo a stali se tak bronzovými výherci finále NERFLigy ČR za rok 2017 v mladší katergorii.

 

!!! KLUCI DĚKUJEME BYLI JSTE OPRAVDU DOBŘÍ A I KDYŽ NEJSTE ZLATÍ (PRO NÁS ANO) A TRÉNUJME I DÁL AŤ TO TOMU NAŠEMU VĚČNÉMU RIVALU - KOPŘIVNICI SNAD PŘÍŠTĚ NANDÁME. TAK JEŠTĚ JEDNOU DÍK A DÍK I ZA PĚKNOU SPORTOVNÍ PODÍVANOU VŠEM Z KRAJE !!!

 

Fotografie a později i video můžete zkouknout zde níže v odkazu

 

odkaz: fotky :odkaz

odkaz: video :odkaz

 

NAŠI BRONZOVÍ NERFÁCI

 

 

 SOUTĚŽ O 2 POUKÁZKY DRÁČIK (250 Kč)

- zápis ZU 26.1.18 -

 

... Soutěž je určena pro členy týmu ALFA a týmu BETA ...

 

Máme připraveny dvě poukázky na volný nákup do prodejny Dráčik v Karviné. Získat tuto poukázku můžete na základě své dovednosti, rychlosti a komunikace. Jak víte, z kraje Nového roku 2018 se zkomplikovala situace ohledně tréninků v tělocvičně na ZŠ Družba, díky nenadálé karanténě žloutenky. Toto mělo za následek odchodu několika členů z týmu ALFA i týmu BETA, čímž se snížil stav členů celého sportovně zájmového kroužku NERF X TEAM - Karviná.

V současné době je tak v týmu ALFA - 5 až 8 - volných míst a v týmu BETA  - 2 až 5 - volných místa. Úkolem soutěžících je získat další členy v průběhu měsíce leden - únor 2018 (do naplnění dané - maximální kapacity 15 dětí v jednom týmu). Vyhodnocení pak proběhne na prvním tréninku v měsíci březen 2018, kdy dva nejlepší obdrží dané poukázky. Jaké jsou kritéria soutěže a jak se bude bodovat.

1. Každý kdo přivede nového člena do kteréhokoli týmu (kdy tento nový člen musí odevzdat vyplněnou přihlášku a uhradit členský příspěvek), získá 10 bodů za člena + 10 bodů za včasně odevzdanou přihlášku + 10 bodů za uhrazení členského příspěvku.

2. V případě shody počtů bodů u většiny členů, je rozhodující datum a čas připsání platby posledního jejich přivedeného nového člena.

3. Platby musí být připsány nejpozději před daným tréninkem kde proběhne vyhodnocení (tedy před prvním tréninkem v březnu).

 

Jakékoli dotazy k dané soutěži směrujte na Zdeňka nebo pište na jeho kontaktní e-mail, popřípadě nejlépe do knihy zde na webu.

 

 

 ZTRÁTA DŮVĚRY

- zápis ZU 23.1.18 -

 

Vladislava Mašková (dále jen Vlaďka), již nadále není členem vedení našeho NERF X TEAM - Karviná. Rozhodli jsme se po poradě s vedením kroužku a vedením KSVČ Juventus, Karviná, s ní ukončit vzájemnou spolupráci pro ztrátu důvěry (slušně řečeno z naší strany).Naše vzájemná spolupráce přestala být funkční již od září 2018, kdy veškeré přípravné práce a vedení činnosti zůstala pouze na nás samotných (Zdeňce a Zdeňka).

Mnohdy jsme museli dodělávat a napravovat úkoly a chyby způsobené vedením Vlaďky. Kdyby jsme fungování kroužku NERF X TEAM - KARVINÁ, nechali pokračovat dál tímto způsobem vedení - s největší pravděpodobností by již dnes neexistoval.

Vlaďka byla mezi dětmi oblíbená (díky dvěma výjimečným pejskům a zapojení se do rozcvičky), což je nepopiratelné. Bohužel pro chod tohoto sportovně - zájmového kroužku NERF X TEAM to nestačí, pokud je daný člověk ve vedoucí funkci. Vlaďka se stata bohužel nespolehlivou a vše stalo pouze na její nekomunikaci (jako hlavní vedoucí kroužku) s námi. Neustále opakovanými sliby s oddalováním termínu daného úkolu  (vyúčtování peněz společného fondu vedoucích kroužku), což nakonec neučinila ani za celé tři měsíce .

Dali jsme Vlaďce, několik termínů k dokončení tohoto úkolu (a čekali tři měsíce - tedy vlastně dosud), dali ji i možnost se vyjádřit zda bude či nebude s námi dále pokračovat v činnosti (třeba jinou formou), bohužel nic se nestalo a ani z její strany se komunikace a spolupráce nezlepšila. Fond dosud není vyúčtován (hradili jsme z něj náklady na chod kroužku, náklady vedoucích a odměny pro děti) a k dnešnímu dni nám nedala žádnou uspokojující informaci.

Vladčino slovo a její sliby, přestali mít pro nás tedy váhu neboť takto se pracovat opravdu nedá. Sportovně - zájmový kroužek NERF X TEAM není pouze přijít na trénink (kam ostatně poslední tři měsíce přišla pouze dvakrát), chvilku zahrát s dětmi a pak jít za svými prioritami domů. Tento kroužek vyžaduje spoustu další přípravné činnosti, která se sama neudělá (a věřte že jí je opravdu více než dost). Proto nakonec padlo toto naše rozhodnutí. Mohu Vás však všechny ujistit že kvality tohoto našeho sportovně - zájmového kroužku se tato změna nedotkne.

 

 

- 3.12.17ZODPOVĚDNOST ZA DĚTI - 3.12.17 -

Všichni jistě chceme by se děti cítili na kroužku dobře a vždy se vrátili bezpečně domů z daného kroužku tak, jak si jejich rodiče nebo jejich zákonní zástupci určili (tedy sami nebo v doprovodu osob starších 18 ti let). Zde musí platit důvěra mezi rodičem (zákonným zástupcem) dítěte a vedoucím daného kroužku že vše proběhne jak má. Zároveň však musí být i respektována zodpovědnost daného vedoucího za bezpečnost svěřených dětí. Nelze ji zaměnit za pohodlnost a usnadnění si svých povinností chvilkovou nedbalostí, která se pak může vymstít na celý život jak těmto vedoucím, tak rodičům ale zvláště pak samotným dětem. Co tím chceme říct:

 

- Vedoucí našeho sportovně - zájmového kroužku přebírají děti v určený čas na určeném místě (kdy maximálně čekají 5 minut po ukončení času určeného k srazu na danou činnost) - pak děti odvádějí). Děti by dle daného řádu střediska měli být na místě srazu nejdříve 10 minut před zahájením dané činnosti. Pokud jde o tréninky jde vždy o vestibul Krajského střediska volného času Juventus, Karviná (jinak je vždy v propozicích dané akce určeno místo srazu přesně). Zde se předpokládá že dítě by mělo být předáno fyzicky (tedy za přítomnosti rodiče nebo zákonného zástupce a daného vedoucího zájmového kroužku) do rukou daného vedoucího zájmového kroužku. Mnohdy však děti přicházejí samostatně, nebo jen vyskočí z auta a příjdou samostatně do vestibulu nebo na sraz k dané činnosti tohoto sportovně - zájmového kroužku.

Může se však stát že se daný trénink neuskuteční a je na poslední chvíli zrušen (jak ze strany daného vedoucího - může se mu přihodit cokoli mimořádného - jsme lidi - nebo ze strany střediska). Děti které mají určeno, že mohou chodit samostatně domů tak odejdou domů. Avšak děti které nemohou odcházet samostatně domů, tak musejí čekat na recepci než se skontaktují rodiče nebo zákonní zástupci daného dítěte a tito si jej musejí přijed vyzvednout. Přitom stačí na chvilku vyskočit z auta a dítě doprovodit na recepci. Ale toto je zcela zodpovědnost Vás rodičů nebo zákonných zástupců Vašeho dítěte. -

 

- Samostatná kapitola zodpovědnosti za dítě je pak zodpovědnost každého vedoucího našeho zájmového kroužku v průběhu samotné činnosti a zvláště pak předání dítěte po skončení dané určené činnosti (tréninku, soustředění, soutěže nebo jiné akce). Zde je plná zodpovědnost vedoucíh našeho kroužku, kterou nelze obejít (aspoň né z mé strany).

V přihlášce každého dítěte do našeho sportovně - zájmového kroužku je uvedeno jak, si jeho rodiče nebo určení zákonní zástupci, přejí dané dítě po skončení činnosti předávat. Pokud je uvedeno že dítě může jít samostatně domů, vždy dítě pustíme ihned po skončení dané činnosti domů - zde naše zodpovědnost končí a začíná ta Vaše rodičovská nebo zástupná. V případě že je v přihlášce u příslušného dítěte určeno že nesmí odcházet samostatně a může odejít pouze v doprovodu rodičů nebo zákonných zástupců, pak se nemůže stát že by jsme dítě pustili samotné domů nebo jej předali někomu jinému než jeho rodičům nebo určeným zákonným zástupcům! Toto je naše plná zodpovědnost za bezpečí Vašeho dítěte!

Nemůže se tak stát že předáme dítě někomu (třebaže Vašemu známému nebo rodiči od kamaráda), kterého dítě zná a řekne že je to rodinný příbuzný nebo rodič kamaráda který jej odveze domů. Bez jakéhokoli písemného nebo prokazatelného dokladu dodaného předem, se toto nesmí stát (a pokud budu přítomen já, ani se to nestane) a ani to prosím nevyžadujte! -

 

- Pokud chcete provézt jako rodič nebo zákonný zástupce změnu stavu předávání dítěte po skončení dané činnosti našeho sportovně - zájmového kroužku trvalou nebo i dočasnou, musí to být vždy předem a to:

a/ písemně - kdy je uvedeno o jméno a příjmení dítěte, datum narození dítěte a tento text " žádáme o změnu odchodu našeho výše uvedeného dítěte z kterékoli činnosti (nebo uveďte přesně danou činnost - akci) sportovně - zájmového kroužku NERF X TEAM, kdy náše dítě bude odcházet samostatně domů (nebo v doprovodu jiné pověřené osoby)" V případě předání jiné pověřené osobě musí být uvedeno její jméno a datum narození. Toto vše pak musí být stvrzeno vlastnoručním podpisem daného rodiče nebo určeného zákonného zástupce daného dítěte s datumem podpisu. Vše pak doručeno do rukou vedoucího našeho sportovně - zájmového kroužku.

b/ telefonicky - sms - lze provést pouze vždy jako jednorázovou změnu k danému tréninku nebo akci. Tato změna však musí být provedena z telefonního čísla daného rodiče nebo určeného zákonného zástupce daného dítěte (uvedené v přihlášce dítěte - jen tak je prokazatelné že jde o danou zodpovědnou osobu opravňující vykonat změnu). Text by měl vypadat takto: "Žádáme dnes  změnu odchodu po ukončení dané činnosti (uveďte o jakou činnost jde - trénink, soustředění, soutěž, akce), kdy (uveďte jméno dítěte) odejde samostatně (nebo v doprovodu jiné osoby - kdy uvedete jméno a příjmení dané osoby a datum narození dané osoby). Toto stvrdíte svým podpisem (uvedením svého příjmení a jména). Toto lze pak provést i telefonicky formou rozhovoru (avšak vždy jako jednorázovou změnu - trvalá změna musí být provedena písemně na papíře).

 

- závěrem -

 

Pokud tedy děti nemají uvedeno v přihlášce že mohou odejít samostatně domů, vždy vyžadujeme a budeme vyžadovat předání do rukou rodičů nebo určených zákonných zástupců. Toto Vážení rodiče a zákonní zástupci, můžete změnit pouze výše uvedenými způsoby.

Děti po pravidelném tréninku předáváme pouze osobně do "rukou" tedy fyzicky rodičům nebo určeným zákonným zástupcům či zástupným osobám ve vestibulu Krajského střediska volného času Juventus, Karviná. Kde si je můžete vyzvednout od daného vedoucího kroužku. Děti neodejdou s tím že v autě čeká rodič (do auta nevidíme) nebo již při cestě z tělocvičny do vestibulu nasedne do auta! Totéž platí že dítě nedáme ani do taxíku bez přítomnosti rodiče, určeného zákonného zástupce nebo zástupné osoby (prostě bez předaní nebo změny na samostatný odchod NE)! Zde níže je odkaz na potřebný formulář.

 

odkaz zde: prohlášení o předání dítěte :zde odkaz

 

(text Zdeněk)

 

- 3.12.17KRAJSKÉ KOLO NERFLIGY - BRUNTÁL - 3.12.17 -

 

Z pátku 1.12. na sobotu 2.12.2017 se v Bruntále uskutečnilo druhé krajské kolo NERFLigy ČR. Této postupové soutěže se celkem zůčastnilo 10 týmů v mladší kategorii do 13 ti let a 3 týmy v kategorii od 13 ti let z 4 okresů (Bruntál, Karviná, Kopřivnice a Frýdek-Místek). Původně se měli zůčastnit i týmy z okresu Ostrava, ale zde se nepodařilo dát dohromady týmy a tak bohužel nepřijeli.

V pátek večer se sjeli do Bruntálu týmy z Karviné a Kopřivnice, kdy týmy Bruntálu, Karviné a Kopřivnice nelenili a ihned zahájili klání v nedaleké tělocvičně pod taktovkou výborného organizátora Honzy Franka a jeho týmu. Ješte ten den jsme do 22:00 hodiny, stačili odehrát 8 turnajů. Druhý den pak přijeli týmy i z Frýdku - Místku a tak jsme to mohli rozjet vzájemně naplno.

Mladší kategorie do 13 ti let. V mladší kategorii do 13 ti let bylo tedy celkem 10 týmů v početním zastoupení 4 týmy z Kopřivnice a po 2 týmech z Bruntálu, Karviné a Frýdku - Místku. Hrálo se systémem rozdělení do dvou skupin, kdy v každé skupině hrál každý s každým týmem a z každé skupiny pak dva nejlepší týmy postoupili do finále. Ve finále pak bojovali týmy které se umístili ve své skupině na prvních místech o první a druhé místo a týmy které se umístili jako druzí ve skupině o třetí a čtvrté místo, kdy čtvrté místo bylo vyřazovací neboť postoupit do republiky mohli pouze tři nejlepší umístěné týmy.

Do finále se tak nakonec probojovali vždy dva týmy z Karviné (Retardi a Rebelové) a dva týmy z Kopřivnice (Kokosi a Žížaly), kdy se v posledním zápase před finálem podařilo jinému vlastnímu týmu Kopřivnice vyřadit úřadující mistry republiky NERFLigy a neumožnit jim tak, se opět zůčastnit republikového kola NERFLigy a případně obhájit svůj získaný titul. Ale i o tom je hra.

Nejprve se hrál finální zápas o třetí a čtvrté vyřazovací místo. Hrál tým Kokosů - Kopřivnice proti týmu Retardi - Karviná, kdy zpočátku byli Retardi ve vedení o 2 body, ale tým Kokosů dokázali do poločasu toto srovnat i díky chybě hráčů týmu Karviné. Vzhledem že se tyto dvě základní strategické chyby podařilo zopakovat Retardům i v druhém poločase, tak nakonec tým Kokosů zvítězil 4:2 a vyřadil z postupu tým Retardů. Tým Kokosů z Kopřivnice tak zaslouženě postoupil z třetího vybojovaného umístění do republikového kola.

Ve finálovém zápase o první a druhé místo si opět zahráli týmy z Karviné a Kopřivnice. Do prvního poločasu to bylo vcelku mezi týmy Rebelů a Žížal, vyrovnané a nebylo jisté který tým obsadí zlaté krajské místo. V tomto zápase se nebojovalo o postup do republikového kola, neboť již předem bylo jasné že oba týmy postupují, šlo však o prestiž zlatého krajského prvního místa. V druhém poločase díky dobré strategie týmu Rebelů z Karviné a jejich zkušeného velitele týmu se podařilo dostat do vedení a tým z Karviné tak zvítězil nad týmem Žížal z Kopřivnice a získal zlaté krajské první místo.

 

Starší kategorie od 13 ti let. V starší kategorii se sešli pouze tři týmy z Bruntálu, Karviné a Frýdku - Místku (vždy po jednom) neboť v některých okresech se nepodařilo dát dohromady dostatečný počet týmů pro základní místní kola. Ostrava nepřijela a tak byl turnaj ochuzen o jeden starší tým. Přesto však to bylo klání tvrdé a hráči hráli s plným nasazením. Zvláště pak, když postaveným týmem z Bruntálu byl tým Panterů, kteří v minulém roce za mladší kategorii získali titul vícemistři republiky.

Hrálo se systémem každý tým s každým a na tomto základě se pak vytvořilo umístění, kdy již předem bylo jasné že postupujícím na republikové kolo může být pouze jeden tým. Jak jsem uvedl bojovalo se urputně i když vše zastínila zpráva že v omto roce se možná neuskuteční v republikovém kole zápas starších týmů. Tady však šlo jako vždy o prestiž, dosáhnout co nejlepší výsledek, zvláště pak když proti zkušeným Panterům z Bruntálu stáli zcela nováčkovské týmy.

Nakone se podařilo Panterům dokázat že v mladší kategorii získali titul vícemistra republiky zcela oprávněně a s přehledem zvítězili a stali se tak zatím "teoreticky" postupujícími do republikového kola. Na druhém místě skončil tým Střelců z Karviné a na třetím tým z Frýdku - Místku.

 

Tímto chceme poděkovat za výbornou organizační přípravu a poskytnutí zázemí SVČ Bruntál, bojovou ale kamarádskou atmosféru turnaje a zvláště pak našim malým dětským hráčům kteří vždy hráli s plným nasazením a do posledního dechu a to přesto že se třeba nedařilo - tak to nevzdávali. Děkujeme i jejich rodičům že nám umožnili všechny týmy na tento turnaj opravdu dostat. A teď hurá do republiky.

 

- fotky z turnaje zde -

 

Které týmy to byli?!

Retardi - Ludvík Patrik, Klopec Václav, Firla Tobiáš 

Rebelové - Stuchlík Jan, Reicher Rastislav, Klopec Richard

Střelci - Uherek Ondřej, Baron Michal, Baron Lukáš

 

(text Zdeněk)

© 2016 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode