... OSUD JE TO, CO SI SAMI PŘIPRAVÍME ...

MORAVSKOSLEZSKÁ NERFLIGA 2019

 

JSME MISTŘI MORAVSKOSLEZSKÉ NERFLIGY - MLADŠÍ KATEGORIE 2018

 

CO JE TO MORAVSKOSLEZSKÁ NERFLIGA 2019.

 

V období od června - ledna, probíhají jednotlivá postupová kola NERFLigy České republiky. Vždy nejprve místní (okresní) přes krajské až nakonec finálové republikové. Republikovým kolem je pak celá sezóna ukončena a končí tak i možnost setkávat se s jinými středisky a kluby v rámci postupových kol této NERFLigy ČR. Nastává takzvané prázdné období v kterém žádné oficiální zápasy NERFLigy nejsou, pokus se snad nedomluví některá střediska, kroužky nebo kluby na vzájemných přátelských zápasech.

Děti našich středisek chtějí hrát, chtějí se zdokonalovat, vyzkoušet si své nabité zkušenosti a nové taktiky. Většinou se však už ve vlastnmích kroužcích a klubech natolik znají že ví co mohou jeden tým od druhého čekat a proto jsme hledali alternativu. Několik organizátorů místních kol (okresních) v Moravskoslezském kraji (Bruntál, Karviná, Kopřivnice a Ostrava) se sešlo a rozhodli se dát dohromady další ročník Moravskoslezské NERFLigy.

Tyto uvedené čtyři střediska se dohodli na konání třech utkání v období březen - květen, kdy každé proběhne na jednom z uvedených středisek daného organizátora. Nominované týmy za každé středisko budou dle předem nastaveného herního klíče hrát vzájemné zápasy v daném kole Moravskoslezské  NERFLigy a dle umístění pak získají body pro své zúčastněné středisko. Tyto získané body se připisují za všechny kola Moravskoslezské NERFLigy danému zúčastněnému středisku a součet bodů za všechny čtyři kola pak určí pořadí umístěných středisek.

Do každého kola Moravskoslezské NERFLigy, tak může každé středisko nominovat jiný tým a jiné hráče na základě jejich vlastních kritérii. Je tak umožněno si zahrát více týmům a umožněna účast více dětí v kraji. A toto je základní kritérium proč pokračujeme dalším ročníkem Moravskoslezské NERFLigy.

 

ZÁKLADNÍ KOLA MORAVSKOSLEZSKÉ NERFLIGY.

1. Kolo - sobota 30.3.2019, Krajské středisko volného času Juventus, Karviná (9:00 - 14:00 hodin) - startovné 80 Kč / hráč

2. Kolo - sobota 13.4.2019, Dům dětí a mládeže, Kopřivnice (9:00 - 14:00) - startovné 80 Kč / hráč

3. Kolo (finále) - sobota 18.5.2019, Středisko volného času, Ostrava (9:00 - 14:00) - startovné 80 Kč / hráč

 

NOMINACE HRÁČŮ A TÝMŮ DO JEDNOTLIVÝCH KOL.

Každé zúčastněné středisko nominuje určený počet herních týmů v dané kategorii. Jak dané středisko a na jakých kritérií rozhodne pro nominaci svých hráčů a celého herního družstva je pouze věcí daného střediska. O nominaci za středisko rozhodují trenéři.

POSTUP KARVINÁ.

Během měsíce února na trénincích budou sledovány výkony jednotlivých členů kroužku a vyhodnoceny jejich dovednosti a taktika hry. Začátkem března pak bude vytvořen nominační list pro tyto tři herní kola a sestava herních družstev. Se sestavou budou seznámeni rodiče daných členů kroužku.

V současné době čekáme na dohodu s ostatními středisky na pravidlech a kompletace herních týmů včetně kategorii, tak aby se vystřídali pokud možno všechny děti kroužku. Zároveň aby si zkusili herní atmosféru soutěže i Ti jenž nemají v současné době (tak jak to má postavená NERFLiga ČR), šanci ve svém věku probojovat se až do finále.

 

 

© 2016 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode